• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Czy najlepiej karmić Paretroplus menarambo

#11
Czyli dorosłe osobniki też są od ciebie.Młode są faktycznie takie mniejsze.Ale te dorosłe co nabyłem są bardzo ładne.W jaki są mniej więcej wieku ? Jeśli mogę się zapytać.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
(26-09-2018, 18:28 PM)kamilwaw napisał(a): Czyli dorosłe osobniki też są od ciebie.Młode są faktycznie takie mniejsze.Ale te dorosłe co nabyłem są bardzo ładne.W jaki są mniej więcej wieku ? Jeśli mogę się zapytać.
Dorosłe P. menarambo które kupiłeś,  w marcu 2016 miały około 1,5 cm i pochodzą najprawdopodobniej z hodowli indonezyjskiej. Zostały wychowane u mnie a następnie rozmnożone. Mniejsze , pływające w sklepie są ich następnym pokoleniem. Ile kupiłeś dorosłych ryb ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Kupiłem 4 szt było 5 ale na jedną już nie miałem pieniędzy.Bo cena była kosmiczna.Ale od dawna chciałem mieć tą odmianę pielęgnic.Więc zapłaciłem.Została jeszcze jedna mam nadzieje że nikt jej nie kupi.I uda mi się ją dokupić.Z tego co widzę w swoim akwarium to na pewno mam jedną parę.I dwie sztuki nie wiem jakiej płci.A możesz powiedzieć ile dorosłych poszło od ciebie do sklepu.I kiedy je tam dałeś ?. Jestem ciekaw ile czasu tam spędziły.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
(26-09-2018, 21:51 PM)kamilwaw napisał(a): Kupiłem 4 szt było 5 ale na jedną już nie miałem pieniędzy.Bo cena była kosmiczna.Ale od dawna chciałem mieć tą odmianę pielęgnic.Więc zapłaciłem.Została jeszcze jedna mam nadzieje że nikt jej nie kupi.I uda mi się ją dokupić.Z tego co widzę w swoim akwarium to na pewno mam jedną parę.I dwie sztuki nie wiem jakiej płci.A możesz powiedzieć ile dorosłych poszło od ciebie do sklepu.I kiedy je tam dałeś ?. Jestem ciekaw ile czasu tam spędziły.
Długo były w sklepie, dokładnej daty redukcji stada nie pamiętam ( 7-8 sztuk). Dobrze będzie jak kupisz ta ostatnią rybę ale uważaj przy powtórnym łączeniu czy nie będzie mocno atakowana. O ile wiem ktoś kupił 2-3 dorosłe z tej grupy. W jak dużym akwarium teraz przebywają ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Na tą chwile w 450L.Ale jak zakończę negocjacje z żoną to będą miały 700 parę litrów.
Mam też na oku bardzo fajne akwarium 3 metrowe z szyby 15mm ale boje się czy strop w bloku wytrzyma i czy żona się zgodzi Huh
Średnio co remonta czyli dwa do trzech lat udaje mi się wynegocjować większe akwarium Haha
W sumie to i tak mam wyrozumiałą żonę i przymyka oko. Jak co jakiś czas wydaje parę tysięcy na swoje hobby.
Niestety duże akwaria = duże wydatki.
Czy myślisz że te 450L na razie im starczy są w nim tylko te 4.szt
Byłem w sklepie miesiąc wcześniej jak je zobaczyłem pierwszy raz.I ta jedna sztuka była w oddzielnym akwarium.A jak przyjechałem drugi raz to była już z całą resztą i atakowała ciągle tą największą.A nauczony doświadczeniami z pawiookimi wolałem nie ryzykować.Więc biedna została.Ale pewnie to kwestia najbliższej mojej wypłaty Smile
Chodź waham się bo panuje na razie harmonia w akwarium.Więc nie chciał bym tego popsuć.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości