• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [S] Groty dla zbrojników - drewno

#1
Właśnie robię porządki w zbiornikach, w których moczę wszelkie drewno do akwarium i w związku z tym mam na zbyciu kilka drewnianych grot których nie wykorzystałem osobiście Smile.

Wszystkie groty są tonące, nie wymagają już moczenia. Pierwsze cztery (od lewej) są z czarnego dębu, kolejne cztery z buku, ostatnie dwie z dębu. Średnice otworów są różne: od 3 do 5 cm, głębokości otworów: od 9 do 18 cm. Cena: czarny dąb 20 zł/szt, pozostałe 15 zł/szt, przy zakupie kilku sztuk rabat.


   

   

   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Jakie zbrojki sie udalo w nich lub podobnych rozmnozyc Smile?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Ze zbrojników to u mnie mnożą się tylko popularne Ancistrus sp. Niestety inne zbrojniki jakoś nie chcą powiększać swojej populacji Sad. Oprócz grot z drewna, stosuję także z lignitów.

.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Sam też zrobiłem groty z drewna. Za pomocą wiertarki to ciężka praca. Dałem jedną bratu wytarły się w niej loricarie red ze 4 razy, a wczoraj L183. U mnie samiec zbrojnika pospolitego wycierał się w "Savu pods / Jequitiba".
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
(24-09-2018, 12:24 PM)cichy24pl napisał(a): wytarły się w niej loricarie red ze 4 razy

Jaka jest średnica i głębokość otworu w grocie ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Dorzuce swoje 5 groszy 
Moje lorki tarly sie i tra w grotach ceramicznych glebokosc nawet do 10 cm srednica 2-3 cm
Milego dnia Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(25-09-2018, 06:14 AM)Zbigniew napisał(a):
(24-09-2018, 12:24 PM)cichy24pl napisał(a): wytarły się w niej loricarie red ze 4 razy

Jaka jest średnica i głębokość otworu w grocie ?
około 3 cm, głębokość około 8 cm
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Cytat: glebokosc nawet do 10 cm srednica 2-3 cm


Cytat:około 3 cm, głębokość około 8 cm

Dzięki za odpowiedzi - pytałem bo u mnie nie widziałem jeszcze aby Loricarie red kiedykolwiek wchodziły do grot. Używam grot o średnicy 3 cm i głębokości 13-15 cm - wniosek z tego, że ten gatunek nie lubi głębokich grot.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Nie lubia tez zbyt szerokich
Mialy u mnie do wyboru grote zaslepiona na koncu z bambusa takiego do dostania w marketach budowlano- ogrodniczych
Zupelnie nie byly nia zainteresowane
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
zauważyłem, że grota nie może być nazbyt gładka od środka. Dlatego plastikowe rurki się nie sprawdzają. U mnie próbują ale bez skutku. Samiec nie umie przycisnąć samicy. Zapewne z bambusem to samo
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości