• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: 300l

#1
Cześć to moje akwa 300l, szukam czegoś na dno co spasuje do Rio nanay,myślę nad boliwijskimi albo ramkami?  Chociaż to nie bardzo jeden biotop,  może jakieś apisto?  Co polecicie ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Polecam g. sp Jatapu 1+3, kilka większych kąsaczy na górę a Rio Nanay do zoologa albo na olx.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(19-09-2018, 12:04 PM)dzikakuna napisał(a): Polecam g. sp Jatapu 1+3, kilka większych kąsaczy na górę a Rio Nanay do zoologa albo na olx.
Dlaczego ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Pewnie dlatego, że gujanki ciekawsze.... Big Grin
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Skalary w 300 litrach troche bez sensu niby można trzymać parkę a może nawet i z 2 ale to ryby żyjące w grupach z których pary oddzielają sie na czas tarła i opieki nad młodymi. Niby można trzymać pare ale czy ma to sens i o to chodzi w akwarystyce? Myśle że o skalarach można zacząć myśleć w zbiornikach od standardowej 450 w góre. Chyba że z tą stadnością skalarów jest jednak inaczej niż się zwykło mawiać. Jeśli się myle poprawcie mnie
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Mam 6 sztuk i nonstop trzymają się w grupie ,, parka sie oddziela na czas tarla na chwile i potem wracja do szyku . Nie po to szedłem w wysokość 60cm akwa specjalnie dla  nich żeby się ich teraz pozbyć... trochę sprzeczne , a jak już pytam to szukam czegoś dodatkowo do nich na dno  , a nie czegoś zamiast nich
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
6 sztuk i w grupie, bo nie mają gdzie się oddzielić. U mnie na ponad 2m akwa już młode skalarki (20cm wysokość) manacapuru mają swoje rewiry /2 parki a samotny 5 jest po środku.
Też H=60cm, a 65 lepiej.
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości