• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [68,4l] Pielęgniczka do 68L

#1
Szukam małej, spokojnej pielegniczki (w miarę możliwości) do akwarium 66L jako dodatek do amandów i pigmejków Smile Myślałam nad borelli, macie jakieś doświadczenia z nią? Miałam kiedyś harem bojowników, potem samego samca, ale zrobiłam restart, zamieniłam podłoże na piasek i chciałabym mieć parkę pielęgniczek Smile  Temperaturę obecnie mam 23°C a pH 7,6, akwarium na piasku, dosyć gęsto zarośnięte. Wymiary akwarium to  60cmx38cmx30cm (długość, szerokość, wysokość)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Po zbiciu pH do okolic 6.0-7.0 będą ok borelli Smile. Na forum sporo osob ma paragwajską linię Wink.
Jak zbijesz do pH 5.0-6.5 to możesz też wpuścić trifasciaty- u mnie rośnie kilka pokoleń F1 Wink. W obydwu przypadkach możesz wpuścić nawet nie parkę, ale harem 1+2.
Po podwyższeniu temperatury i zbiciu pH nadawałaby się też parka ramirezek- dzikie dostać to nie problem Wink.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
60x38 to całkiem znośne dno, ale zbij pH przynajmniej do 7,0. Wtedy masz trifki, borellki, apistogrammoidesy do wyboru.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Dzięki wielkie za odpowiedzi Smile. Da się zbić pH wody nie barwiąc jej na "brązowo"? Obecnie akwarium nie wygląda jak BW  i bardzo mi pasuje  i chciałabym zachować jego wygląd, jest kilka liści dębu i szyszek olchy na dnie ale nie barwią mocno wody.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
(18-09-2018, 23:27 PM)Aoime napisał(a): Dzięki wielkie za odpowiedzi Smile. Da się zbić pH wody nie barwiąc jej na "brązowo"? Obecnie akwarium nie wygląda jak BW  i bardzo mi pasuje  i chciałabym zachować jego wygląd, jest kilka liści dębu i szyszek olchy na dnie ale nie barwią mocno wody.

CW chyba nawet więcej w Amazonii niż BW Smile
a jakie masz twardości? Generalnie chemią zbijesz wszystko (HCl)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Twardości jeszcze nie znam, dopiero zamówiłam testy na twardość. Myślałam nad wodą destylowaną z Tesco do podmian, ona ma bodajże pH 5,5? Szczerze powiedziawszy nie bardzo mam jak bawić się filtrem RO.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Nie bójmy się tak tego RO! Do takiego akwa wystarczy 10l wiaderko na przechwyt i 30x20x10 miejsca "przy źródełku" na sam filtr. sam wstawiłem RO w akademiku 20m^2 i nikt mi nie wmówi, że w normalnym mieszkaniu się z tym nie ogarnie. Kompletnie odradzam pomysł z kupowaniem RO.. w końcu coś się zawsze w akwa sypnie, będzie trzeba wymienić więcej wody (w niedzielę niehandlową Big Grin ) i robisz huśtawkę lejąc kranówkę. kwestii finansowych na dłuższą metę nie wspominając

pH jest też dość dynamicznym parametrem, takie "kwaśne" sklepowe RO to pewnie przestanie być kwaśne już przy natlenieniu tej wody. twardości koniecznie sprawdź- nie utrzymasz pH 6 przy wyraźnym KH
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Mierzyłam dzisiaj parametry i są następujące: 
pH 7,5 kh 7°n gh 16°n, temperatura 24°C. Kupiłam aquacid i będę powolutku lać dzisiaj i sprawdzać na bieżąco parametry. Zdecydowałam się jednak na ramirezki, jaka temperatura  będzie dla nich najlepsza? Ph 6,5 będzie w porządku?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
(26-09-2018, 19:11 PM)Aoime napisał(a): Mierzyłam dzisiaj parametry i są następujące: 
pH 7,5 kh 7°n gh 16°n, temperatura 24°C. Kupiłam aquacid i będę powolutku lać dzisiaj i sprawdzać na bieżąco parametry. Zdecydowałam się jednak na ramirezki, jaka temperatura  będzie dla nich najlepsza? Ph 6,5 będzie w porządku?
Przy GH 16 obawiam się, że lanie aquacidu może niewiele dać. Trzeba zbić twardość najpierw, czyli lać RO.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Dziękuję wszystkim za pomoc. Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości