• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: 112l Ameryka środkowa

#1
Witam planuję zbiornik 112l z parką akar electrik blue. Jednak marzy mi się pielęgnica z CA. Mieszkam w Krakowie i w lokalnych sklepach jest dostępna Sajica i miodowa. 
Ps: Bardzo często korzystam z tej stronki https://rybyakwariowe.eu
i Tam niby minimum dla P. Sajica podają 80cm. co o tym sądzicie?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
(02-09-2018, 17:09 PM)Danielos napisał(a): Witam planuję zbiornik 112l z parką akar electrik blue. Jednak marzy mi się pielęgnica z CA. Mieszkam w Krakowie i w lokalnych sklepach jest dostępna Sajica i miodowa. 
Ps: Bardzo często korzystam z tej stronki https://rybyakwariowe.eu
i Tam niby minimum dla P. Sajica podają 80cm. co o tym sądzicie?

Danielos

Dla grupy np. 6 młodych póki nie dobierze sie para będzie ok. Jeżeli trafi Ci sie spokojny samiec to być może się uda - po usunięciu pozostałych oczywiście. Każda ryba ma swój charakter i zachowania - w jedynym akwarium taka para bedzie długo żyła w spokoju a w innym samiec zabije samice po jakimś czasie.
Dla przykładu wydrukuj sobie zdjęcie 15cm ryby i przystaw do akwarium 80cm. 
Wg mnie dla tych ryb bezpieczniejsze bylo by akwarium 100cm długie. Ale spróbować możesz w 80cm - nikt Ci tego nie zabroni.
To samo masz opisane w FAQ w tym dziale.
Ewentualnie poszukaj myrne lub nanolutea które rosną mniejsze i dla nich 80cm będzie odpowiedniejsze. Te drugie aktualnie kolega Papja ma na sprzedaż - wraz z opcją wysyłki Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Marzą mi się ryby, których nie mogę mieć i muszę chyba przekonać żonkę do przynajmniej 90x40x40.
Czyli podsumowując, odradzasz sajce oraz miodowe w 112?
Niestety pielęgnice z Guabo nie dostanę w Krakowie Sad   A opcja wysyłki  no zobaczymy, zbiorniki się kompletuje dopiero.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
(03-09-2018, 15:51 PM)Danielos napisał(a): Marzą mi się ryby, których nie mogę mieć i muszę chyba przekonać żonkę do przynajmniej 90x40x40.
Czyli podsumowując, odradzasz sajce oraz miodowe w 112?
Niestety pielęgnice z Guabo nie dostanę w Krakowie Sad   A opcja wysyłki  no zobaczymy, zbiorniki się kompletuje dopiero.

Pamietaj że akwarium na wymiar zawsze będzie droższe niż gotowe np. 100x40x40 lub 100x40x50. To też może być jakiś argument ;-) sajica/miodowa to loteria w 112. Tak jak pisałem wszystko zależy jakie Ci się osobniki trafią. U mnie np samiec miodowej goni większe od siebie niebieskoluskie. Jeżeli negocjacje z żoną nie pójdą dobrze to pomyśl mocno nad tymi Nano/z Guabo.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Pielęgnice z Guabo (nie wiem kto mądraliński wymyślił tą polską nazwę, bo Amatitlania nanolutea występuje w znacznie większej liczbie rzek niż Rio Guabo, zarówno na wschód jak in na zachód od tego cieku w Panamie) dostaniesz na forum, wystarczy spojrzeć w dział giełda.

Na początek tej wielkości akwarium nadaje się do podchowania grupki młodych, ogólnie tak jak napisał Bartosh. Niestety moim zdaniem dłuższy chów jakichkolwiek centralsów nie ma sensu w takim akwarium - jeżeli faktycznie trafisz na spokojnego samca, to ciągłe tarła i nadmiar narybku może być lekko przytłaczający. Fakty są nieubłagane - akwarium, które posiadasz nadaje się dla pielęgniczek takich jak Apistogramma, a nie dla pielęgnic.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Mam jasność dziękuje. Z ta polską nazwą to nie wiem jak to jest raczej nie występuje w szerszym obiegu czasem jest tak nazywana, ale nie trzeba przykładać wagi do nazw pobocznych i potocznych tez Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Po latach wiem, że dla obserwacji zachowań trzeba jak największego akwa. Dla grupy dzikich Taeniatusow ( a to 10-12cm rybki) 720+100 filtr było mało.
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości