• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: PH wracające do wcześniejszego poziomu po stosowaniu Aquacid

#1
Mam mały problem z dozowaniem Aquacid do zbiornika.

W dekoracyjnym zbiorniku SA 700 litrów mam trochę korzeni, piasek, 20kg lawy wulkanicznej i litr torfu w filtrze.

Kranówka: PH 7,6 KH 7 GH 17
Zbiornik przed dolewaniem Aquacid miał PH 7.4 - 7.5 KH 5 GH 13
Azot w normie (Amoniak 0,01 NO2 0 NO3 10-20)

28.08 wlałem 10ml Aquacid -> PH 7.0 - 7.2
29.08 wlałem 10ml Aquacid -> PH 7.0 - 7.2
04.09 wlałem 15ml Aquacid -> PH 7.0 - 7.5
05.09 wlałem 15ml Aquacid
07.09 wlałem 35ml Aquacid -> PH 7.0
08.09 wlałem 35ml Aquacid -> PH 6.5 - 6.6
08.09 wlałem 40ml Aquacid -> PH 6.4
10.09 PH 7.0 - 7.2 KH 2 GH 14 -> wlałem 60ml Aquacid -> PH 5.5
11.09 PH 6.8
12.09 PH 7.0 -> wlałem 15ml Aquacid -> ph 6.0

Zbiornik podwyższa PH do 7.0 po paru dniach od każdorazowego stosowania Aquacid. Celem jest uzyskanie stabilnego PH 6 - 6,5 . Lać dalej ten Aquacid, czy najpierw zbić jakoś te twardości? Nie mam warunków na RO, ale jakoś inaczej mogę podziałać.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Loobo, każdy ma warunki na RO. To nic strasznego. To najtańszy i najprostszy sposób na zmiękczenie wody. Zabawa z żywicami to droga zabawa dla 700l.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Na pewno masz warunki na RO - to nic strasznego / pod zlewem np, góra w godzinę montaż/.
Etap z kwasami, zywicami mam za sobą dawno - jak jest RO to nie ma alternatywy lepszej.
Aquacid do kosza bez skrupułów - wahania szkodzą rybciom.
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Wiem, że niezaprzeczalnie najlepiej iść w RO, ale przez najbliższe parę miesięcy nie mam na to szans. Już o mało co przez to akwarium rozwodu nie wziąłem Smile więc na razie wszelkie tematy typu filtr RO czy zbiornik do przechowywania wody RO nie wchodzą w grę.


Wracając do tematu - czy jeśli zjadę najpierw z twardością GH do minimum (żywice lub chemia), to PH obniżane za pomocą Aquacidu powinno się stabilizować?

PS
Na ten moment zaprzestałem lania Aquacid, bo Ramirezy się wytarły i nie chcę robić huśtawki PH w zbiorniku. Ostatnie dolanie było właśnie 12.09.2018 tak jak w pierwszym poscie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Ale wiesz, RO można też zastosować do zastosowań domowych - kawa znacznie lepiej smakuje na RO niż na kamieniu Wink i do auta też się czasem nada

zbijając gh chemią albo wydasz krocie na uzupełnienia wkładów przez dłuższy czas, albo zrobisz kolejną huśtawkę - tym razem twardości
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Wiem, Panowie, ja to wszystko wiem Smile ale w tej chwili muszę sobie inaczej poradzić. A więc czy jeśli obniżę GH, to PH powinno się podwyższać?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Wiesz z kwasami (Aquacid-chyba głównie kwas fosforowy)) to nie zabawa. Wiesz, ze zmiana w ciągu 24h z pH=5.5 do pH=6.8 to trzynastokrotna zmiana? 
Kwasy najpierw muszą zbić bufor czyli kH (ciągle odnawialny np z podłoża) i dopiero jak kwas wyżre bufor zacznie się zmieniać na stałe pH.
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości