• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Leśny strumień czyli Strzebla potokowa w akwarium

#11
(09-02-2012, 14:48 PM)K-Pon napisał(a):
(08-02-2012, 20:44 PM)piotrK napisał(a): i może jakiegoś śliza?

(09-02-2012, 14:10 PM)dator napisał(a): Jako dzieciak przynosiłem z Odry cierniki i różanki, ale padały w wyniku za wysokiej temperatury.

Śliz, Strzelba potokowa i Różanka to gatunki chronione w Polsce :!:
Krzysiek, nie prawda. Big Grin Strzebla potokowa od dwóch lat nie jest objęta ustawową ochroną. A wszystkie pozostałe ryby można pozyskać z gospodarstw rybackich, całkiem legalnie. Angel

Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Dodam iz mozna je równiez pozyskać od kolegów Niemców gdzie sprzedawane są jako ozdoby do oczek wodnych lub w przypadku strzebli przynęta na pstrągi. No i oczywiście strzebla nie jest chroniona...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
(09-02-2012, 15:02 PM)Ruki napisał(a): Krzysiek, nie prawda. Big Grin Strzebla potokowa od dwóch lat nie jest objęta ustawową ochroną. A wszystkie pozostałe ryby można pozyskać z gospodarstw rybackich, całkiem legalnie. Angel

A dopisałem ją przez edycje Tongue
Owszem można pozyskać ryby legalnie, ale trzeba to podkreślić.

Apisto"walnięty"
Jest: (A: 156 208 218)
Było: (A: 0 (megastoma) 52 80 87 89 100 101 105 106 110 120 122 126 148 159 163 164 174 175 180 182 183 186 188 189 190 198 200 204 207 208 209 211 218 227 231 234 243)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Ja akurat naleze do tych etycznych, nie łapę ryb w okresach tarłowych, przed odławianiem sprawdzam na ile się da stan danej populacji i występujące w niej roczniki ryb. Wszystkie ryby wracają potem na swoje miejsca do tych samych wód, oczywiście odpowiednio zaaklimatyzowane. Nie zajmuje się tym mało a kilka dobrych lat i mysle że w wielu przypadkach wiem co robie, swoje chęci poznawcze zawsze koryguje z dbaniem o przyrode i ci co mnie znają osobiście wiedzą, że często odmawiam sobie zabrania jakiejś ciekawej ryby z nad wody kiedy nie jestem pewien tego iz moge tym zachwiać cokolwiek. Wiele osób pisało meile że męcze ryby, że łamię przepisy ale powiem tyle wystarczy spojrzec na film i zobaczyć jak wygląda ta męczarnia, ci co sie znają na rybach wiedzą o co mi chodziWink Ale bardzo dobrze że kolega zwrócił uwage na gatunki chronione, to się ceni.
Pozdrawiam serdecznie
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Fotka ze strumienia i u mnie  zbiorniku.

   

   
Si taajabuni,waana Adanu,mambo yalio duniani.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Zdaję sobie sprawę, że odkopuję prehistorię, ale szukam informacji o okoniach i przeglądam tematy, gdzie występuje słowo okoń.

Odnośnie ryb chronionych. Nawet jeżeli pozyska się je, z legalnego źródła, np. gospodarstwo rybackie, to i tak trzeba wystąpić o zgodę. Zgoda kosztuje 80 zł i jest ważna tylko w danym województwie. Jeżeli chciałoby się pojechać z rybami na wystawę do innego województwa to już potrzebna jest kolejna zgoda. Wydawana jest na 5 lat i trzeba zaznaczyć czy tylko chów, czy chów z rozmnażaniem i co po pięciu latach zrobi się z rybami.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Polska biurokracja <3
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości