• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Ryby z innej beczki

#41
a gurami mozaikowy itp ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#42
(11-06-2018, 20:58 PM)Czesiu32 napisał(a): a gurami mozaikowy itp ?

To delikatnie ryby. Dostaną zaraz pleśniawki i zdechną...
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#43
Pamiętam jak mój zachwyt budziły gupiki w fontannie parkowej, żyły dobrze, rozmnażały się. Teraz w bajorze pływają brzanki różowe, kardynałki i 2 złote rybki. Gąszcz nenufarów i innych chroni przed czaplami. Nic nie karmię oczywiście. Szkoda, że jesienią nie da się ich wyłowić, niestety - korzenie (wysepka wierzbowa) i gąszcz roślin.
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#44
Dzisiaj szykując się powoli na opróżnianie kastry Dario dario zrobiłem lekkie czyszczenie z wszelakiego syfu jaki wpadł i się okazało, że rybom nic nie jest Big Grin. Pierwszy raz je widziałem od wpuszczenia, a wpuściłem w połowie kwietnia. W siatkę wpadł mi samiec i samica- tłuste bardziej niż w akwarium, gdzie były futrowane artemią, podczas gdy w kastrze nakarmiłem je przez ten czas z dwa razy i tylko wpuściłem żywe rozwielitki Wink. Do tego wydaje mi się, że urosły- a były już dorosłe :o.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#45
A jakiś narybek?
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#46
Dawaj zdjęcia !! Smile
Moje gymnosy jeszcze siedzą na ogrodzie ale już niedługo zpowrotem do akwarium..
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#47
O narybku się dowiem wylewając wodę z kastry przez drobniutką siatkę, jeżeli jest Big Grin. A jeżeli go nie ma, to samica wygląda tak, że jak wpuszczę ją do akwarium w domu to wyższa temperatura zaraz powinna zastymulować tarło Wink.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#48
Zabraliście już ryby z wczasów na dworze? Ja jeszcze nie Tongue
Z czterech wielkopłetów został najstarszy samiec. O tajemnicze zniknięcia podejrzewam koty....

   

Cichlasomy też zostają jeszcze na dworze, muszą czekać aż przygotuje im akwarium w piwnicy... najwyżej wrzucę im grzałkę...
filmik z 6 sierpnia

I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości