• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: akara electric blue

#11
Hej, powiedz mi, czy wierzysz w działanie chembusterów? Tutaj jest źródło mojej wiedzy: https://www.vismaya-maitreya.pl/swiat_en...stera.html. Wszystko jest dokładnie wytłumaczone, nie możemy nie wierzyć w negatywną energię dookoła nas oraz w chemtrails.







Wink
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Pierwsze z brzegu można znaleść w internecie potwierdzenie tezy że Ziemia jest płaska. 
Zwrot "podaj źródło" działa mi wybitnie na nerwy bo rozwala całą dyskusję. 
Źródło wiedzy Rukiego to 5 lat studiów.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
(03-09-2018, 19:19 PM)Danielos napisał(a): piotrK: Pierwsze z brzegu https://www.aquariumdomain.com/adSocial/...lue-acara/
Czy jest wiarygodny? tak samo jak wszystko w internecie.
Ruki:  masz pewność że nie jest to krzyżówka? tylko mutacja, jeśli jesteś pewna to ja ci wierzę tylko proszę o jakieś źródło twojej wiedzy, bo stwierdzenie że już na pewno nie z ramirezami.......Chyba nie sądzisz ze akara wytarła się z ramirezką w akwarium ? 
Uwierz mi nas słowo ze azjatycki rynek akwarystyczny to inny świat.
Z wykształcenia jestem ichtiologiem. Wrzucanie pierwszych z brzegu stron to niezbyt dobry pomysł, chyba że wierzysz w płaską ziemię.... Wink

Twój link to bubel, gdyż:
"Asian fish farms were able to fertilize Blue Acara eggs with the sperm from the genetically similar Electric Blue Ram. "
Ramirezy i akary są mało ze sobą spokrewnione, to są zupełnie inne gałęzie:
   
źródło: Continental cichlid radiations: functional diversity reveals the role of changing ecological opportunity in the Neotropics
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Tak ja powiedziałem że ci wierzę, Argument o studiach mnie nie przekonuje, coś bardziej konkretniej. I tu odniosę się do twojej akademickiej i nie tylko akademickiej wiedzy. Czy jesteś w stanie powiedzieć mi z całą pewnością że taka krzyżówka nie jest teoretycznie możliwa?
Ps: No link z betoniarki ok przyznaję. Jednak ja podtrzymuję swoje, że nie jest to mutacja naturalna a następnie podtrzymana, twierdzę że jest to krzyżówka...... Nie jestem mądrzejszy od was i nie poto wywołuję to dyskusję żeby się kłócić lub wymądrzać, a po to by  właśnie ktoś przedstawił mi  dowody że to akara błękitna tylko zmutowana i rozmnożona w drodze selekcji.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Już dostałeś dowody Wink. Jeżeli uważasz, że taka krzyżówka jest możliwa, to tak samo powinieneś uważać, że krzyżówka człowieka z gorylem jest możliwa laboratoryjnie, a z szympansem to chyba i bez pomocy azjatów Wink.



Kolejnym dowodem jest chociażby to, że już dowiedziono, że odmiana EB to zwykła recesywna odmiana barwna- rozmnożenie zwykłej akary błękitnej i akary EB da nam w pierwszym pokoleniu ryby wyglądające jak zwykła akara błękitna, a rozmnożenie rodzeństwa po takich rodzicach da nam fenotypowo 75% akar o zwykłym wyglądzie i 25% akar EB.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
No, coś konkretniej to dwie prace(inżynierska, potem magisterska) o pielęgnicach. I tak, z całą pewnością ramirezy z akarą nie skrzyżujesz, tu nie trzeba być biologiem. Te grupy pielęgnic są zbyt daleko od siebie. Już prędzej w probówce byś zmiksował akarę z EBJD.... Wink

Swoją drogą, u innych pielęgnic "electric gene" to normalka, ale u akary to musi być krzyżówka? U A. pulcher jest dużo niebieskiego pigmentu, stąd już krótka droga do selektywnej zabawy w dobieranie najbardziej niebieskich osobników.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Nie znasz sie Ruki, przecież już mieliśmy ramirezy EB to łatwiej chyba je skrzyżować w probówce, niż od nowa selekcjonować odmianę Rotfl.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Nie chodzi tylko o ubarwienie ale o zachowanie z goła odmienne. 
Ps: Jeśli ichtiolog twierdzi ze taka krzyżówka jest niemożliwa to koniec tematu
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Przeczytaj cały temat od początku Wink.

Powtórzę, york i pitbull to ten sam gatunek, a zachowań identycznych nie mają Smile.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Spoko, przyjmuje to. Jestem nawrócony. 
Ps: york i pitbull to to ten sam gatunek ? Ale chyba rasa odmienna co by tylko potwierdzało Ale nieeeee Serio myliłem się temat zamknięty.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości