• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: akara electric blue

#1
Witam jako już uzmysłowiłem sobie że z CA nici, wrócę do planu A.
Mianowicie Akara electric blue w 112l. 
Jakie są rozmiary tej rybki, to pytanie do osób które ją mają w swoich akwariach bo powtarzanie że jest to akara błękitna to niestety powielana nieprawda. Za każdą sugestie i informację o tej pięknej rybie będę bardzo wdzięczny.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
To są akary błękitne, tylko że wyselekcjonowane. Ponieważ takie hodowlane formy są często mniejsze i delikatniejsze od naturalnych, zdrowszych odmian, to strzelam, że nie rosną większe niż 10 cm.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Co to za bzdura, że akary electric blue to nie są Andinoacara pulcher Wink?

Rosną maksymalnie do około 12cm, zwykle mają około 10cm, są bardzo łagodne- nie miałem łagodniejszej pielęgnicy. Mnożą się banalnie prosto, w 80cm można trzymać parkę, chociaż lepiej im dać 100cm Smile.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
To nie jest selekcja tylko krzyżówka. 
Papja: To nie jest bzdura tylko Azjatycki twór krzyżówka oczywiście z akarą błękitną, jednak w tej formie nie jest to czysta Andinoacara pulcher.
Jest to krzyżówka akary błekitnej i ramirezy electric blue. Na potwierdzenie tej tezy, można przytoczyć dziesiątki niepolskojęzycznych stron www.
Każdy kto obserwował oba gatunki wie że akara electric blue od niebieskiej różni się znacznie zachowaniem i ogólnie behawioral mają odmienny.
Ps: Sedno sprawy zamyka się w rozmiarze oraz agresywności, niepotrzebnie wyjechałem ze swoimi mądrościamiSmile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Podepne sie do tej zarliwej dyskusji Wink
Takie pytanie mi sie nasuwa czy jesli samiec/samica po zlozeniu ikry i wylegu malych nie wyraza zasadniczo checi w opiece nad malymi, ba ucieka przed drugim osobnikiem z pary jesli ten chce sie zmnienic przy chronieniu ikry/malych to czy jest to powod zeby rozdzielic pare i sparowac ja na nowo

Edyta: 
ogolnie rzecz biorac jest to stan przejsciowy, niestaly, mocno zmienny
Wystepuje to TYLKO u samicy cos jakby depresja poporodowa jak maluchy sie wykluja to juz instynkt rodzicielski powraca
Peace
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Danielos, wytłumaczę najprościej jak się da Wink.

Akary to Cichlasomatini a ramirezy to Geophagini. To oddzielne plemiona. Sądzisz, że taka hybrydyzacja mogłaby nastąpić, nawet w warunkach laboratoryjnych Wink? Żeby zobrazować Ci jak to wygląda, to powiem, że my należymy do plemienia Hominini, do którego, z żyjących obecnie zwierząt, należy człowiek i szympansy.
Człowiek pomimo tego, że dzieli z szympansem znaczną większość kodu genetycznego, nie może się z nim rozmnożyć, a co dopiero nie może się rozmnożyć z innymi przedstawicielami plemion w podrodzinie Homininae, przykładowo z gorylem Wink.

Odpowiedz sobie też, czy york zachowuje sie tak samo jak pitbull Wink. Selekcja potrafi dużo zmienić i w wyglądzie i w zachowaniu danego gatunku Smile

PS. To tak jakbym powiedział, że mogę stworzyć homunkulusa, a na potwierdzenie tej tezy mogę pokazać wiele stron internetowych mówiących, że to możliwe Wink.


Co do odchowywania młodych- u mnie akary EB opiekowały się ikrą i narybkiem tak jak powinny, tylko, że były przy tym bardzo ciapowate i nie sądzę, że uda się odchować więcej młodych, jeżeli je połączymy z jakimiś innymi rybami Wink. U nich o agresję się nie trzeba obawiać, więc po prostu poczekaj- prędzej czy później załapią o co chodzi Smile.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
To nie jest żadna krzyżówka, a na pewno nie z ramirezami. Za rozpowszechnianie tej akwarystycznej urban legend powinna być przyznawana biologiczna bzdura roku. Big Grin
Pewne geny odpowiedzialne za ubarwienie mogą być powiązane z takimi kodującymi wzrost czy behawior.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
(03-09-2018, 17:06 PM)Danielos napisał(a): To nie jest selekcja tylko krzyżówka. 
Papja: To nie jest bzdura tylko Azjatycki twór krzyżówka oczywiście z akarą błękitną, jednak w tej formie nie jest to czysta Andinoacara pulcher.
Jest to krzyżówka akary błekitnej i ramirezy electric blue. Na potwierdzenie tej tezy, można przytoczyć dziesiątki niepolskojęzycznych stron www.
Każdy kto obserwował oba gatunki wie że akara electric blue od niebieskiej różni się znacznie zachowaniem i ogólnie behawioral mają odmienny.
Będę wdzięczny za każdy wiarygodny link. Z tego co wywnioskowałem to pochodzenie tych ryb jest owiane typową dla hodowców nowych cudeniek aurą tajemniczości - nikt przecież nie zdradzi jak uzyskał tak kolorowe ryby. Wspomniane przez ciebie zachowanie nie jest tutaj argumentem za hybrydą - od dawna sądzono, że EBJD mogą być jakimś hybrydami, a niezależne dociekania akwarystów na całym świecie (włącznie z artykułem w naszym e-zinie) sprowadziły się do jednego - że to wyselekcjonowana forma zwykłych Rocio octofasciata. Podobieństwa między tymi gatunkami na tym się nie kończą - tak jak EBJD, EBA są często zdeformowane i są spokojniejsze od "czystych" odmian.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Nie ma tutaj czego tłumaczyć Wink. Zarówno w przypadku EBJD jak i tych akar jest to po prostu mutacja, utwardzona późniejszą selekcją młodych. Dlatego też obecnie te akary wyglądają tak jak wyglądają, bo to w większości straszny inbreed. Początkowo EB akary też rosły dużo większe i wyglądały kształtem jak dziki protoplasta- na amerykańskich forach mozna wyczytać, że spokojnie dobijały do 15cm Wink.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
piotrK: Pierwsze z brzegu https://www.aquariumdomain.com/adSocial/...lue-acara/
Czy jest wiarygodny? tak samo jak wszystko w internecie.
Ruki:  masz pewność że nie jest to krzyżówka? tylko mutacja, jeśli jesteś pewna to ja ci wierzę tylko proszę o jakieś źródło twojej wiedzy, bo stwierdzenie że już na pewno nie z ramirezami.......Chyba nie sądzisz ze akara wytarła się z ramirezką w akwarium ? 
Uwierz mi nas słowo ze azjatycki rynek akwarystyczny to inny świat.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości