• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [126] Middle Rio Negro

#1
Baniak z Barwniakami poszedł w zapomnienie i pozostał tylko na zdjęciach . W jego miejsce powstała moja wariacja na temat środkowego biegu Rio Negro .
Baniak to standardowe proste 126 litrów.
 Za filtrację odpowiada Eheim 2226 z ceramiką i gąbką. 
Oświetlenie zapewniają moduły Led sterowane TC420
Grzałki brak

Na obecną chwilę walczę nad obniżeniem twardości i ph . Lawa którą wyjąłem już z filtra drastycznie podwyższała te wartości. 

Obecnie ph wynosi 7- 7,2 ( planowane zejście do 5,5-6 )
Twardość  GH 10 ( będę dążył do zerowej, bądź bliskiej tej liczbie )


Obsada :

Paracheirodon axelrodi  15 szt
Dicrossus filamentosus   3+2 ( jeszcze jedna samica będzie kupiona)

Poniżej krótka prezentacja zbiornika i pielęgniczek
[Obrazek: 5a9d06627229c6507689e0457f2a3fd6.jpg][Obrazek: f6e7ac4da620c787b5a0ddb7694de2e3.jpg][Obrazek: e48727f580c5d248c1e66edbb770b5bc.jpg][Obrazek: 04249b09875872f0dd43bdc6855fbcfb.jpg][Obrazek: 4aa2efd15dfeab79f2882b2118639660.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Bardzo ładny, klimatyczny baniaczek. A co do obsady to moim zdaniem będziesz musiał zredukować ilość dicro. 1+3 to chyba i tak będzie tłoczno w 126l.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Na obecną chwilę dosyć ładnie ze sobą współistnieją. Jeszcze nie było tarła więc nie jestem w stanie stwierdzić co będzie wtedy. Kratkowane to pielęgniczki stadne i jest wiele o[pinii że lepiej więcej niż mniej. Ponadto czeka już szkło 200 litrów i wkrótce pewnie będę je stawiał właśnie pod te ryby. Do zrobienia szafka ale jak zwykle czasu brakuje na wszystko.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
E tam, jakie stadne- skąd masz tą informację? Samce są poligamiczne, na okres tarła obejmują "małe"(zazwyczaj większe niż akwarium dla dużych pielęgnic... Smile) terytoria, przy 3 samcach w 100-200l akwarium będzie jatka. Big Grin Pamiętaj, że to są spore ryby, dorosłe samce wraz z lirą mają ponad 10-11 cm.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Początkowo miał być harem 1+2 . Potem dopiero zdecydowałem że dokupię jeszcze parę . Niestety kupowałem młode ryby i szybko okazało się że kupiłem zamiast pary dwa samce.Mój błąd  Prawdę mówiąc odkąd młody okazał się samcem  zastanawiam się nad oddaniem go , ewentualnie zamiany na samicę. Pewnie tak zrobię. Na chwilę obecną nie ma tematu tarła bo jak pisałem muszę zrobić porządek z parametrami , a to musi trwać. Myślę że do tego czasu uda mi się ustalić odpowiedni układ. Cały czas pracuję nad tym zbiornikiem i pewnie jeszcze długo będę zamim będzie tak jak bym chciał.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Tak często się spotyka z trzymaniem dicro w grupach dlatego, że ludzie po prostu startują od grupki młodych ryb, u których inaczej trudno byłoby o rozpoznanie płci Wink. Docelowo, jeżeli nie mamy tych 120cm, jak dominującemu samcowi zacznie odbijać przez hormony sami szybko dojdziemy do tego, że trzeba odłowić pozostałe samce Tongue.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Ja kupowałem 6 szt i trafiłem 5+1. Obecnie mam 5+3 w akwa 150x75, a docelowo będzie 3+3. Myślę że wtedy jakoś się dogadają Smile

PS warto je trzymać w grupie z kilkoma samcami bo zachowania mają arcy ciekawe Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
W razie czego byłbym chętny przygarnąć samca Dicro. Samica pływa sama bez samca w baniaku.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
(01-09-2018, 23:26 PM)mattija2 napisał(a): W razie czego byłbym chętny przygarnąć samca Dicro. Samica pływa sama bez samca w baniaku.
Jeszcze ostatecznie nie podjąłem decyzji co z nim zrobię. Jesteś z Warszawy bo nie wysyłam?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Niestety, Śląsk Sad
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości