• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [672l][Ameryka Centralna]

#1
1. 627l (brutto) – cm: 140 x 80 x 60 (wys).

2. Oświetlenie – 1x Belka Oświetleniowa Odyssea Dual Pro 2X39W(90-100Cm).
3. Filtracja – samoróbka –pompa Eheim compact plus 2000 zasilająca od góry pudło tworzywowe 6L, w pudle od dołu - biobale ok 3l, małe pudelku śniadaniowe z nawierconymi otworami w nim wata akwarystyczna. Pudło siedzi w doniczce 80cm stanowiące aquaponike zasilaną woda z filtra – poprzez otwór w pudle – w niej Skrzydłokwiat (Spathiphyllum)

   

4. Inny sprzęt – Tunze nanostream 6015 – modyfikowany na większy przepływ.
6. Użyte dekoracje. – kamienie, gałęzie dębowe, żwir rzeczny i piasek
7. Obsada akwarium:
3x Amphilophus citrinellus – samiec i samica i niewiadoma
2x Amatitlania nigrofasciata – 2 samice
2x Thorichthys meeki - para

   
   
   
   
dominant

8. Akwarium z obecną obsadą funkcjonuje of 1.5 roku (ryby na starcie ok 4-5cm), cotygodniowo czyszczone szyb, podmiana ok 30-50l, i czyszczona lub wymieniana wata filtracyjna.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Jak funkcjonują w zbiorniku meeki? Pytam ponieważ wydaje mi się,że cytryny mogą je męczyć.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
na początku były 4 cytrynowe 4-5 cm i para zebr. Zebry rządziły i się rozmnażały i goniły cytryny, do czasu jak cytryny osiągnęły ok 10-12cm.

Wtedy dominant musiał wykończyć samca zebry - nawet nie wiem jak - po prostu jednego dnia już go nie było i nie można było znaleźć dowodów - pewnie wyskoczył jak był ganiany i kot zrobił resztę.

odłowiłem co pozostałe po zebrach - no co mi się udało - została samica i jedno z potomstwa.


doszły meeki - małe - na tyle duże by było prawdopodobne że jest para - i nie były ganiane przez cytrynowe - ganiała je tylko samica zebry. teraz są większe i się nie dają - ale jak będzie to zobaczymy - w sumie nie liczę na ich tarło.

Dominant cytrynowej uparł się ganiać odmieńca swojego gatunku - 4 była plamiasta i ją musiałem oddać.

Na razie jeszcze nie było tarła ale dwie cytryny ciągle coś kombinują.

może się okazać że zostaną same Cytryny - akwarium nie jest zbyt długie - ale na takie mogłem sobie tylko pozwolić.

Dominant to niezły łobuz nie daje nic w środku zrobić - cały czas atakuje Smile a ma ponad 20cm teraz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Bardzo fajny zbiornik, ale finalnie, to będzie chyba za mały dla tych cytrynówek? W końcu pewnie najsilniejszy samiec wykończy wszystko inne poza jedną samicą
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Dziękuję za opinie.
Zbiornika większego niestety nie będzie.
Opcja - tylko para cytrynowych też jest rozważana.
Czas pokaże jak się sytuacja rozwinie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
A jak idzie tej hydroponice z oczyszczaniem wody? Jakie masz no3 i co ile podmieniasz?
Też kiedyś miałem CA z hydroponiką i prawie nie podmieniałem wody. Zero problemów przez cały okres funkcjonoania baniaka.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
To aquaponika – brak wypełnienia rośliny siedzą w kratkach zlewowych przytwierdzonych do góry doniczki, a zsilane są filmem wodnym – ok 3-5mm.

Od dawna nie mierzyłem parametrów – na początku startu tego system tak – ale to było bardzo dawno temu – po przekonaniu się że działa zaprzestałem – testy wykazywały niemierzlany poziom NO3.

 

Podmiana – jak pisałem – 30-50 litrów tygodniowo + uzupełnianie odparowanej wody.

 

Zbiornik ma być jak najmniej obsługowy – domownicy się nim na co dzień zajmują - nie ja – wiec nie może się uprzykrzać za bardzo.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
aktualizacja

zmiana filtracji na kasetową (turbo-kaseta) i oświetlenia na LED w płytach poliwęglanowych. dodanie korzeni i kryjówek.

obsada bez zmian.
   
   
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
I kto by pomyślał, ja bym strzelał że to zebry zaleją zbiornik swoimi młodymi i zdominują cytrynówki Big Grin Rozumiem że Meeki dalej żyją?
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Zebry dominowaly jak cytryny byle ich rozmiaru - no I jak byla para - teraz jak zostaly dwie samiczki - walcza o miejsce z meekami - ale przegrywaja - meeki dostaly 2 doniczki - ukryte i tam siedza - narazie niepokojone przez cytryny -

Cytryny tez jeszcze nic nie zmajstrowaly - ale kopia strasznie Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości