Odpowiedz 
Biotodoma - różne odmiany
21-08-2018, 09:13 AM
Biotodoma - różne odmiany
Witam, z nimi tak właśnie jest - jak są dostępne to wszędzie , jak nie to jest problem ....

Najciekawsze jest to , że już widzę że są conajmniej cztery gatunki Biotodom :

1) Umiejscowienie plamy jak u B.wavrini ale rozmiary i ubarwienie ciała znacznie inne ..

2) "klasyczne"  B.wavrini z Orinoco ...

3) Biotodomki nazywane B. sp. cupido "sunset"

4) I biotodomki B.cupido "Santarem"

A widziałem jeszcze ze dwie/dwa gatunki /odmiany Biotodomek..Smile Jest w czym wybierać ..Smile

Powodzenia w szukaniu i pozdrawiam!

Satanoperca lilith ,Satanoperca acuticeps ,Satanoperca jurupari (Peru),Satanoperca sp. leucosticta, Satanoperca sp.mapiritensis, Biotodoma wavrini, Biotodoma sp., Geophagus harreri, Gymnogeophagus sp., Parosphromenus linkei ,P.  anjunganensis, P. phoenicurus
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-08-2018, 00:14 AM
RE: [K] Biotodoma wavrini
(21-08-2018 09:13 AM)galimedes napisał(a):  Witam, z nimi tak właśnie jest - jak są dostępne to wszędzie , jak nie to jest problem ....

Najciekawsze jest to , że już widzę że są conajmniej cztery gatunki Biotodom :

1) Umiejscowienie plamy jak u B.wavrini ale rozmiary i ubarwienie ciała znacznie inne ..

2) "klasyczne"  B.wavrini z Orinoco ...

3) Biotodomki nazywane B. sp. cupido "sunset"

4) I biotodomki B.cupido "Santarem"

A widziałem jeszcze ze dwie/dwa gatunki /odmiany Biotodomek..Smile Jest w czym wybierać ..Smile

Powodzenia w szukaniu i pozdrawiam!

Ja posiadam 3 szt że zdjęcia 1 import z Kolumbii, były 4 jednakże 1 padła bez wiadomych przyczyn a był to jedyny samiec z nich. 

Swoje kupiłem razem z G.pellegrini, z importu z Kolumbii więc liczę że na takie trafię Smile Aquarak ma ściągnąć za 2 tyg mi parę szt. więc zobaczymy

[Obrazek: 1.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
22-08-2018, 08:11 AM
RE: [K] Biotodoma wavrini
Witam, te Biotodomy ze zdjęcia 1) przyjechały do Wnorusa z Brazylii..

Wydaje mi się ,że jest to gatunek/odmiana z rzeki rio Tocantins ( "Die Buntbarsche Americas 3"  str.356 ) Stawikowki i Werner opisali je jako B.cupido chociaż plama umiejscowiona jest podobnie jak u B.wavrini .

Widziałem Twoje filmiki i wydaje mi się ,że masz biotodomki ze zdjęcia 2).
One jak są młode wyglądają na takie szaraczki ale z wiekiem i co najważniejsze , przy niskim pH  (4.5-5.5) zaczynają się wybarwiać.

Po czym odróżniasz płeć ... po liniach/cętkach na pysku..?

Satanoperca lilith ,Satanoperca acuticeps ,Satanoperca jurupari (Peru),Satanoperca sp. leucosticta, Satanoperca sp.mapiritensis, Biotodoma wavrini, Biotodoma sp., Geophagus harreri, Gymnogeophagus sp., Parosphromenus linkei ,P.  anjunganensis, P. phoenicurus
22-08-2018, 11:31 AM
RE: Biotodoma - różne odmiany
Przeniosłem post o odmianach, bo w giełdzie by się zgubił Wink

Z Mekki na Półwysep Jukatan jest w linii prostej 12 546 km. To tam występują pielęgnice Meeka (Thorichthys meeki).
22-08-2018, 21:55 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-08-2018 22:16 PM przez reeadon.)
RE: Biotodoma - różne odmiany
Płeć rozpoznaje się według mnie przy długości około 8-9 cm, samce są znacznie szczuplejsze, i optycznie dłuższe, a płetwy piersiowe znacznie dłuższe niż u samicy, natomiast pletwa grzbietowa samca wyraźnie zaostrzona gdy naprezona, zaostrzenie idzie równolegle do lini ciała u samicy jakby zakrecalo w stronę głowy. Co do cetek na pokrywach skrzelowych i w koncikach warg to jedynie co zauważyłem to że samica ma znacznie więcej owalnych cetek na pokrywach ale ma również kreski przy kacikach warg, samiec ma jakby mniej tylko owalnych a kreski wyglądają podobnie i w moim przypadku to samica bardziej dominowała w grupie.

[Obrazek: 1.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Ogłoszenia budowlane Warszawa Katalogseo24.pl Linki - SEO 24 Katalog SEO Katalog seo Katalog stron GREEN Katalog SEO seo katalog Polski Akwa Ranking Web Hosting By Arvixe