• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Problem

#1
Witam, kolega ma taki problem, otóż od jakiegoś czasu padaja mu apisto. Inne ryby maja sie dobrze. Parametrow nie mierzy, wode ma ze studni. Objawy to ryby strasznie dysza a później padaja. Co to moze byc za przyczyna, czy problem leży w wodzie???
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
(16-08-2018, 22:19 PM)tomala78 napisał(a): Witam, kolega ma taki problem, otóż od jakiegoś czasu padaja mu apisto. Inne ryby maja sie dobrze. Parametrow nie mierzy, wode ma ze studni. Objawy to ryby strasznie dysza a później padaja. Co to moze byc za przyczyna, czy problem leży w wodzie???

Wysoki poziom związków azotowych.

Lub choroba gazowa.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Zależy jakie to apisto i skąd.

Dyszenie może się objawić przy przywrach skrzelowych, wiciowcach, zatruciu azotem czy przy ichtiofonozie. Nie mówiąc już o wielu innych, możliwych, sytuacjach- chociażby przeróżnych infekcjach bakteryjnych na skrzelach.

Delikatne apisto mogą odczuwać podtrucie azotem, w momencie gdy inne ryby czują się dalej okej. To samo z ichtiofonozą- w momencie gdy nie mamy idealnych parametrów wody jest możliwość, że twardsze ryby są jedynie nosicielami bez objawów, a zachorują jedynie delikatniejsze apisto. Jeżeli oprócz dyszenia ryby mają też śluzowate odchody i chudną, to mogą to być wiciowce. Jako, że wiciowce to są warunkowo chorobotwórcze stworzonka, to inne ryby przy odpowiedniej opiece sobie z nimi radzą, a chorują jedynie te którym nie pasują warunki. 
W przypadku przywr raczej powinien zauważyć objawy u innych ryb, prędzej czy później, ale i tego nie można wykluczyć.

Przypadków mogą być setki, bez mikroskopu można jedynie strzelać Wink.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Jeśli dyszą, chudną i zdychają w przeciągu tygodnia-dwóch to pewnie wiciowce. Ale testy wody by się też przydały.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Nie chudną, jedza normalnie przynajmniej ten ostatni samiec apistogramma eremnopyge. Je, śmiga po akwarium i nie wyglada na chorego,tylkoto oddychanie
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Witam Tomala78 pisał o moim problemie z dysze iem apisto. 2 miesiące temu miałem stadko Akar z Maroni te same objawy były po dwóch tygodniach w akwarium zaczynały dyszeć po następnych 7-8 dniach zaczynały się chować pod taflom wody przestawały jeść i koniec żywota. Kirysy i zbrojniki zwykłe i L340 normalnie normalnie żyją po Maronkach wpóściłem Akary niebieskie żyją i rosną 2 miesiące trą się bez dyszenia tylko są bazdzo płoche nie dadzą na siebie popatrzeć nie wiem czy to normalne
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Czyli raczej przywry skrzelowe. Podajcie parametry wody, bo jednak to dalej takie wróżenie z fusów. Smile
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Witam. Testy zrobię w sobotę  Dzisiaj wydaje mi się że kirysy też jakby dyszały te przywry mogą je atakować . A akary niebieskie złożyły ikrę zachowują się normalnie. Ręce opadają co może być ???
(17-08-2018, 07:36 AM)Ruki napisał(a): Czyli raczej przywry skrzelowe. Podajcie parametry wody, bo jednak to dalej takie wróżenie z fusów. Smile

Testy postaram się  na sobotę zrobić i podam wyniki. Dziś wydaje się mi że kirysy też dyszą ale jedzą normalnormalnie. Akary niebieskie żyją normalnie ikrę mają. Nie mam pojęcia co to może być akwa ma 200 L filtr zewnętrzny eheim professional 4+ 350L
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
ph 7.5 gh13  kh6  no2  -0    no3-15    Ruki co ty na to
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Wodę masz na centralsy... Smile Obstawiałbym przywry- wyszukaj sobie na forum wątki o przywrach i MLP.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości