• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Czyszczenie korzeni na błysk

#1
Witam
Jako że nudzi mi się i wypiłem za dużo kawy postanowiłem pozmieniać to i owo w moim zbiorniku.
Zmieniam trochę układ i muszę podczyścić moje korzenie. Są bardzo poskręcane i porośnięte długimi krasnalami. Od dawna są czarne więc zamierzam im przywrócić dawny połysk.
Czy ktoś z Was wie jakim w miarę szybkim sposobem mogę to zrobić? Może jakiś specyfik do spryskania?
Skrobanie zajmie sporo czasu ale i nie wszędzie dojdę szczotką i nożem.

Dzięki za info
===============
Pozdrawiam
damian
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Nie ma innego wyjścia jak szczotka i nóż. Jeśli jednak masz wątpliwości czy starczy Ci zapału, to albo wypij jeszcze jedną kawę, albo otwórz piwo i odpuść Tongue
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
najlepsze jest piaskowanie jeśli masz dojście
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
A ja podrzucę pomysł z myjką ciśnieniową Wink.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Uważaj, bo po czyszczeniu na błysk nagle może Ci ubyć większa część korzenia.... Jak kiedyś przywaliłem z karchera to z korzenia mi się detrytus prawie sam zrobił. Big Grin
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
(16-08-2018, 12:00 PM)Sendog napisał(a): najlepsze jest piaskowanie jeśli masz dojście

Ja bym się bal ze po piaskowaniu za dużo zostanie wbitego ścierniwa w korzeń i zaszkodzi rybom.
Zdecydowanie karcher lub ręcznie szczotkowanie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Łociec - na giełdzie w Krakowie co tydzień stoi gość z suchymi bukowymi korzeniami. Wszystkie piaskowane i później myte. Piękne. Wyglądają świetnie. Kupuje to u niego wielu akwarystów.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
(16-08-2018, 14:43 PM)tatakuby napisał(a):
(16-08-2018, 12:00 PM)Sendog napisał(a): najlepsze jest piaskowanie jeśli masz dojście

Ja bym się bal ze po piaskowaniu za dużo zostanie wbitego ścierniwa w korzeń i zaszkodzi rybom.
Zdecydowanie karcher lub ręcznie szczotkowanie.
Jak sama nazwa wskazuje materiałem ściernym jest piasek.
W znacznej części jest to zwykły sortowany piasek kwarcowy.
Zawsze można w zakładzie porozmawiać na ten temat i dowiedzieć się szczegółów.
Nie ma co się bać Krzyk
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
(16-08-2018, 15:25 PM)tuptuś napisał(a):
(16-08-2018, 14:43 PM)tatakuby napisał(a):
(16-08-2018, 12:00 PM)Sendog napisał(a): najlepsze jest piaskowanie jeśli masz dojście

Ja bym się bal ze po piaskowaniu za dużo zostanie wbitego ścierniwa w korzeń i zaszkodzi rybom.
Zdecydowanie karcher lub ręcznie szczotkowanie.
Jak sama nazwa wskazuje materiałem ściernym jest piasek.
W znacznej części jest to zwykły sortowany piasek kwarcowy.
Zawsze można w zakładzie porozmawiać na ten temat i dowiedzieć się szczegółów.
Nie ma co się bać Krzyk

Rozmowa przed piaskowaniem wskazana jeżeli taka opcja cię interesuje, bo sam fakt piaskowania i nazywa już tylko z historią ma do czynienia bo w tej chwili mało piasku je się strikte piaskiem a większość granulatami lub mielonymi minerałami skalnymi, szkłem itp więc mogą zaszkodzić :/ krótka rozmowa i zrobią czym trzeba jak mają neutralne ścierniwo Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Piaskowanie nie ma się co bać jeśli jako ścierniwa używa się piasku Wink Lepiej wychodzi piaskowanie suchego drewna. Mokre potraktuj myjką jeśli masz lenia.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości