• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Parosphromenus deissneri

#11
(20-11-2019, 23:37 PM)kalopeu napisał(a): Czy  mogę połączyć Parosphromenus deissneri z Sphaerichthys osphromenoides w jednym akwarium?
Będę miał wolne akwarium 80*50*60h.
Witam, Sumatrzaki bardzo często żyją właśnie z czekoladowcami. Mają podobne wymagania żywieniowe , chociaż czekoladowce są większe i ilość pokarmu również musi być większa. U mnie z chęcią jadły mrożonki, więc nie było z tym problemu. Sumatrzaki za to jedzą wyłącznie żywy pokarm , chociaż znam wyjątki ,że pobierały również mrożonki..
Nie wiem jak z agresją u czekoladowców ale w 240 L powinny sobie poradzić.  Problemem może być to ,że jak akwa będzie mocno zarośnięte/zagracone ( a powinno być przy tych rybach) To sumatrzaki będziesz oglądał tylko przy podaniu pokarmu Smile  W tak wysokim akwa oba gatunki powinny się rozdzielić i okupować inne strefy - Sumatrzaki denną a czekoladowce powierzchniową. Pamiętaj tylko o niskim pH  4-5 i mnóstwie garbników.  
Co do gatunków to P. deissneri jest nie do dostania na ogólnym rynku więc prowdopodobnie nabędziesz inne , równie piękne sumatrzaki..
Pozdrawiam.

Co do chinczyków i ich spojrzenia na akwarystykę to chodziło mi nie o jakąś lepszą stronę ale o to ,że u nich jest to prawie akwarystyka on-line Smile Fora są na wymarciu, kontakt musi być on-line więc wszyscy są połączeni w jednej sieci i dyskutują w czasie rzeczywistym , Wentian Shi powiedział mi ,że nikt z nich nie będzie czekał dzień lub dwa ( lub rok jak w moim przypadku Smile ) na odpowiedz, chcą ją mieć natychmiast i tyle.. Akwaria biotopowe to rzadkosć , wszystko musi wyglądać Smile  w ich poczuciu estetyki oczywiście ..Smile
Pozdrawiam!
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości