• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Dzikie Geophagus winemilleri - płochliwość

#5
Witam, akwarium wydaje się trochę "puste". Płochliwość ryb najczęciej jest oznaką ich dobrej kondycji ale niewłaściwej aranżacji akwarium. Gdy kupowałem moje Uaru fernandezyepezi , to w akwarium poprzedniego właściciela również i one były strasznie płochliwe. Cały czas siedziały pod korzeniem, mimo tego, że akwarium stało w małouczęszczanej części domu. U mnie pływają przy przedniej szybie, ale nie są same w akwarium.
 Spróbuj dać na powierzchnię wody jakieś rośliny ( paproć, pistia), lub tak ustaw dodatkowe korzenie, aby dotykały pow. wody. Dokupił bym również jeszczę parę szt. Geophagusów. Najlepiej  młode winemilleri - Ziemiojady żyją w dużych grupach, wówczas czują się bezpieczniej. Młode ryby z reguły są mniej płochliwe i mogą ośmielić trochę dorosłe. 

Dobry pomysł z trzymaniem tylko jednego gat. Geophagusów.
Powodzenia!

p.s. Wiem że to nie jest popularne, ale mi się podoba - na Twoim miejscu wziął bym ten kamień z korzenia i pozwolił mu pływać. Ryby lubią mieć nad sobą jakąś "osłonę" i taki pływający korzeń im ją zapewni. Sam tak robię w moich akwariach i np. Satanoperki lilith czują się świetnie smigając pod pływającymi korzeniami. Po za tym wygląda to bardzo naturalnie.
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
RE: Dzikie Geophagus winemilleri - płochliwość - przez galimedes - 08-08-2018, 08:47 AM

Skocz do:


Browsing: 1 gości