• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Pomoc w doborze obsady.

#1
Witam, od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem zmiany „rośliniaka” na coś ciekawszego w moim mniemaniu, na chwilę obecną mam baniak 50x30x30, ale do takiego szkła raczej wielkiego wyboru pielęgniczek nie mam a, to właśnie one są w kręgu moich zainteresowań, przeszło mi przez myśl żeby zamienić szkoło na 60x40x40, to 2 dwukrotnie większa pojemność od obecnego słoika, ale mimo tego powierzchnia w dalszym ciągu nie powala, a na większe nie mam miejsca... Co do parametrów, problemu nie będzie, ponieważ mam RO. Generalnie , najbardziej ciągnie mnie w stronę BW , chociaż nie powiem , CW z Ramirezami które są niesamowite, też jest ok J  Problem w tym że nie mogę sobie w głowie ułożyć tego co udało mi się wyczytać, co strona to inne wymagania co do wielkości baniaka… na jednej stronie boliwijskie wymagają 70cm dł, na inne 100cm, na zagranicznych forach 25gal jest wystarczające…. Jesteście w stanie coś poradzić ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Trochę mały zbiornik. Długość akwarium powinna być większa.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Bez przesady, w 50x30cm masz wybór i z BW i z CW, jeżeli chodzi o apisto Wink. Trifasciata, borelli, gibbiceps, dzikie ramirezki- opcji jest sporo. W 60x40cm mozesz trzymać apisto małe i średnie- np. iniridae, elizabethae, eremnopyge. Boliwijskie rosną spore, jak ja swoje wydawałem to samiec miał ponad 10cm, minimum dno jakie im powinniśmy zapewnić to IMO 80x30cm.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Na chwilę obecną rezygnuję z ''powiększania'' zbiornika o 10 cm na wymiarze, więc zostaje 50x30x30. W dalszym ciągu nie bardzo nie wiem co z obsadą, pod BW myślałem o zaaranżowaniu jak na zdjęciu z niezalanym szkłem a CW coś w stylu aranżacji z wystającym drzewem.

   

   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Wystrój do BW to totalne nieporozumienie przy apisto Wink. Musisz mieć jakieś drewno przy dnie, do wyznaczania terytoriów.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości