• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [192] Obsada 120x40x40 z pielęgnicami

#1
Cześć,
Mam akwarium 120x40x40 i planuję jego restart z nową obsadą. Akwarium planuję raczej w stylu CW. Zależy mi na tym, żeby w akwarium pływały też jakieś większe ryby niż pielęgniczki, większe niż 10-12cm powiedzmy. Mam już 2+2 apistogramma Baenschi i 10 czy 11 sztuk Nannostomus marginatus i chciałbym, żeby zostały w tym baniaku (ewentualnie dokupię więcej drobnoustków). Czy drobnoustki nie będą potraktowane jako posiłek przez pielęgnice? Albo czy są takie pielęgnice które by ich nie zjadły? No i czy jest opcja, żeby połączyć na takim dnie Inki z jakimiś większymi pielęgnicami? Ostatecznie Inki i drobnoustki mogę sprzedać i zamiast nich kupić jakieś inne stadne rybki. W sumie głównym założeniem jest to, że mają tam pływać większe ryby. Wink
Na dnie oczywiście piach, parametry wody mogę zapewnić jakie będzie trzeba Wink
Z góry dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Jeżeli zależy Ci na jak największej ilości jak największych ryb to najlepszą opcją będzie 1+1 Crenicichla regani(rosną u mnie f1 Tongue) a do nich dorzucenie 1+1 Guianacara, maronek, czy innych ryb podobnej wielkości. Drobnoustki zostaną oczywiście zjedzone, ale zamiast nich nadawałyby się większe smuklenie, czy bystrzyki- np. kolumbijskie Wink. W takim wypadku robią też out Apistogramma.

Możesz też spróbować połączyć apisto z 1+1 C. regani, maronek albo M. altispinosus.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Jeszcze zapomniałem dodać, że wyjeżdżam na studia, w związku z czym będę rzadko w domu, więc ryby muszą być w miarę spokojne, żeby nie trzeba było ich odławiać, rozdzielać, itp. Ważne jest też to, żeby było je widać - taki warunek od rodziców. Te Creni nie są czasem bardzo płochliwe?
A Guianacara Geayi będą okej? Mogę je połączyć z Apisto? Jeśli tak to w jakim układzie?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
IMO, tak jak napisałem w artykule nt. gujan, na łączenie apisto z gujanami brakuje 10cm szerokości, a inki mogą być zbyt miękkie na takie połączenie i tak :/.

U mnie Crenicichla są ciągle na widoku Wink.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Kurde spodobały mi się te gujanki Big Grin 
A jakbym wydelegował z baniaka apisto i nannostomusy i oparł obsadę na gujankach to jaki układ mógłbym mieć na takim dnie? 
No i co jeszcze mógłbym do nich dorzucić wtedy?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Myślę, że dałoby radę 2 parki geayi i do tego jakieś duże kąsacze Wink.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Jak duże te kąsacze? Nie chce żeby wyglądały jak krowy w tym baniaku, w końcu nie jest jakiś bardzo duży.
Jakie konkretnie gatunki by się nadawały? Oczywiście takie które da się u nas kupić Smile
Na początek kupić grupkę młodych gujanek i dać im się dobrać w pary czy mogę kupić już dorosłe jak znajde?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Z tą wielkością kąsaczy nie ma co przesadzać, wszystkie Guianacara jakie u mnie były miały za towarzystwo przeważnie Hemigrammus rodwayi, ale jak się zdecydujesz na któreś możesz sie pokusić o biotopowych towarzyszy. 
Najlepiej byłoby kupić grupkę młodych 6-8szt, ale możesz też kupić dorosłą grupę i obserwować co dalej.
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
(30-07-2018, 04:09 AM)Papja napisał(a): IMO, tak jak napisałem w artykule nt. gujan, na łączenie apisto z gujanami brakuje 10cm szerokości, a inki mogą być zbyt miękkie na takie połączenie i tak :/.

U mnie Crenicichla są ciągle na widoku Wink.
Gdzie szukać go szukać, chętnie poczytam?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Zimna Zośka, a jakie byłyby biotopowe?
I kolejne pytanie. Ma ktoś na forum gujanki na sprzedaż? Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości