• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: skacz jak... l. similima :)

#1
Siema,
zdecydowałem sie napisac na tym forum bo tematyczne forum cos słabo przedzie i mogłbym nie doczekac sie jakiejkolwiek odpowiedzi Wink
Dla wielu z Was taki problem to moze nie problem ale...
rzecz w dzikich l. similima
mam je od jakiegos czasu i problem wydaje sie powazny otoz "nowi" lokatorzy nie moga przyzwyczaic sie do mojej facjaty i czesto tak sie dzieje ze kiedy pojawiam sie w pomieszczeniu gdzie stoi baniak rozpoczyna sie wielka ucieczka
kilka razy spore przeciez lorki wyskoczyły poza baniak ( bez ofiar ) zauwazyłem tez ze jedna z mniejszych straciła oko Sad pewnie w wyniku tej szalonej gonitwy

Czy spotkaliscie sie u dzikich ryb z takim zachowaniem i kiedy to moze ustapic i czy w ogole?Jak temu zaradzic?

peace
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Jak pierwszy raz w ciągu dnia wchodzisz do pokoju to od razu z jedzeniem, karm ryby wsadzając łapę do akwarium, tak żeby poznały że twoja obecność to nic złego. Domyślam się że zbrojasy nie za często jedzą prosto z ręki ale chodzi o sam fakt, że lekkie zamieszanie = koryto.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Druga sprawa uzbroj sie w cierpliwosc i postaraj sie spedzic kilka minut przed akwa nawet jak uciekna to z kryjowki beda na ciebie patrzyc i powoli sie przyzwyczajać
d-_-b
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Dzieki Panowie
Dwie najbardziej plochliwe sztuki zostaly do oswojenia 

taka ciekawostka loricarie similima podobnie jak np. L 204 wydaja z siebie dzwieki poza woda cos jakby pisk malego kota Big Grin
204 to raczej taki zabi rechot Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości