• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Prawdziwy Pterophyllum altum ?

#11
Dzięki, ja swój post napisałem głównie inspirowany, nazwanymi przez ciebie anachronizmami, informacjami. Chciałem po prostu zasiać ziarno dyskusji i tym samym uzyskać źródła do wspomnianych przez Ciebie wystąpień Smile

W Amazonii nie byłem, nie widziałem, z grubsza potrafię sobie wyobrazić ale to mało dla mnie :p a te badania DNA i analizy morfologiczne mogłyby pokazać "odległość" pomiędzy odizolowanymi populacjami z Negro i Orinoco Smile przyjmując że źródło rodzaju najczęściej bywa lokalizowane gdzieś jednak w Amazonii to fajna sprawa że Altumy odnalazły się tak dobrze w dorzeczu Orinoco że chyba stanowią większość populacji tego gatunku (albo przynajmniej tamte lokalizację są lepiej rozreklamowane). Tak czy inaczej rozumiem że dalszych badań nie było bo pewnie byłoby o tym głośno.

edit:
Tak to jest jak się czyta na tel. Już czytam C. Anderson Smile dzięki Smile rozumiem że chodzi o to:
https://scholar.sun.ac.za/bitstream/hand...sAllowed=y
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
   

xx – na granicy biegu górnego i środkowego (Mariae).
? – nie dotarłem do źródła, które by jednoznacznie informowało o występowaniu Pterophyllum  scalare i Pterophyllum  leopoldi w górnym Rio Negro powyżej San Gabriel.
Prawdopodobną dolną granicą występowania Altuma w Negro są  okolice San Gabriel (patrz mapa w pierwszym poście).
[-] Post teo otrzymał 1 polubień od:
  • michal_kov
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości