• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Pielęgnice do 270 l

#1
Witam wszystkich forumowiczów.
Na wstępie życzę Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku Smile
Przymierzam się do powiększenia zbiornika ze 112 do 270 l (120x45x50). Do nowego zbiornika chce przenieść obecną obsadę i dodać jeden gatunek większych pielęgnic. Zastanawiam się nad ziemkami Red head Tapajos, 5 sztuk, nie wiem tylko czy akwariium będzie wystarczająco duże i czy nie poturbują Akar wiśniowych. Co myślicie? Może macie jakieś inne propozycje w miarę spokojnych pielęgnic?
Aktualna obsada to;
4 akary wiśniowe
Zwinniki czerwonouste
Kirysy panda, spizowe, wenezuela orange
2 glonojady panaque
Otoski
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Cześć. Choć RHT to jedne z mniejszych ziemiojadów, nie polecałbym ich do tej wielkości akwarium, bo szybko go przerosną i będzie to kiepsko wyglądało. Lepiej poszukać czegoś bardziej statycznego i mniejszego. Jakie parametry wody możesz zapewnić, bo to nam trochę ułatwi; tzn. lejesz wodę z filtra RO, czy kranówkę?
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Cześć, mieszam RO z kranówką, tak więc z tym nie będzie problemu. Zależy mi, żeby pielęgnice nie byly bardzo płochliwe i no stop pochowane, miałem kiedys Maronii i uwielbiam te ryby, ale rzadko mogłem je oglądać bo ciągle byly schowane za korzeniami.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Wiśniówki i sklalary do dobre i sprawdzone połączenie. Kup kilka młodzików, dobierze się para to zostawisz ją z akarami. Nie będą sobie wchodzić w drogę. Przy dnie i w toni będzie się coś działo.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Skalary już kilka razy miałem i jakoś nigdy na dłużej u mnie w akwarium nie zostawały. A co myślicie o parce akary żóltej, tylko może być problem z dostępnością pewnie? Albo jakieś Guianacara ze 4 sztuki ( chodzą mi po głowie te ziemiojady Smile )
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Jeśli zdecydujesz się na gujanki dla wiśniówek może już nie być miejsca. Jeśli się jednak zdecydujesz to wybierz jakiś łagodniejszy gatunek np. G. geayi.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Podobnie jak dzikakuna, myśle że przy Guianacara twoje pielęgniczki będą się stresowały. Jedynie co mi przychodzi do głowy to Mikrogeophagus altispinosus. Może nie jest to typowy ziemiojad, ale wiśniówki nie powinny się przy nich zbytnio stresować. Ewentualnie możesz wydać akarki i pomyśleć nad Guianacara.
Jumpeveryone
[-] Post Zimna Zośka otrzymał 1 polubień od:
  • piotrK
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Dzięki za propozycje. Jeszcze trochę czasu mam więc będę się zastanawiał.

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości