• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Tanzania 2018 - Tanganika i Jezioro Wiktorii

#10
Rzeczywiście na tym obszarze ryby napotyka się już przy samym brzegu. Pierwsze napotkane pielęgnice w strefie brzegowej to Tropheus brichardi w różnym wieku, Simmochromis babaulti, młode Tropheus duboisi, Lamprichthys tanganicanus, Lepidiolamprologus elongatus, Telmatochromis dhonti, Limnotilapia dardeni, Aulonocranus dewindti plus Opthalmotilapia sp. której nie byliśmy pewni. Te ryby żyja najbliżej linii brzegowej wśród skał. Nad piaszczystą podwodna plażą również jest sporo ryb głównie Callochromis, Xenotilapia, Lestradea.
Napotkalismy Mastacembalusy. Niewiele, ale kilka razy udało sie je zobaczyć. Jeden był bardzo duży myślę, że między 40-50 cm. Na jednym z filmów mam go nagranego.
Jeśli chodzi o Tropheus duboisi to są dość czesto spotykane, ale nieliczne. Niestety nie zauważyłem żadnego dorosłego osobnika nawet na wiekszych głębokościach. Jedyne napotkane osobniki to podrostki między 4-7 cm jeszcze w ubarwieniu młodzieńczym lub w ubarwieniu przejściowym. Populacja tego gatunku na pewno nie jest tu liczna.

IMHO piekne są tutejsze Eretmodus marksmithi, które z tego co wiem przyjechały do Was.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
RE: Tanzania 2018 - Tanganika i Jezioro Wiktorii - przez Sendog - 20-07-2018, 08:40 AM

Skocz do:


Browsing: 2 gości