• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [12.000L] Ameryka Południowa

#11
Dzięki Smile

Dziś tak:
[Obrazek: zdjecie.jpg]

Tył baniaka:
[Obrazek: zdjecie.jpg]

Sump
[Obrazek: zdjecie.jpg]

Kelberi czekają na nową chatę Big Grin
[Obrazek: zdjecie.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Super, a co tam za obsada dokladnie bedzie? Jakies delfiny amazonskie tez tam bedaWink?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Miłe syrenki z miseczkami E Wink

Gdyby to był mój domowy baniak, widziałbym stado dzikich heckli, różne L-ki, stado kirysa...

A tak to niestety arowany, cichle, płaszczki, płaskoboki, jakieś sumy (mam tigrinusa, ale nie wiem czy wpuszczę), nawet jedną arapaimę mamy na zapleczu... na klasycznie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Napisal bys cos wiecej o aspektach technicznych. Jak powstalo szklo, co z ogrzeweniem, pompy etc itd.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Błagam tylko nie arapaima Prosi
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
(18-07-2018, 02:59 AM)sbc napisał(a): Napisal bys cos wiecej o aspektach technicznych. Jak powstalo szklo, co z ogrzeweniem, pompy etc itd.

Siema
Na to przyjdzie czas, szkło powstało kiedyś z myślą o rekinach czarnopłetwych, ale te trafiły do nowego domu - 300 000L. Przez ponad rok stał "pusty" z paroma rybkami, więc bez sensu... a nie ciągnie mnie na tyle do morskiego Wink 
Pompy są basenowe, nie pamiętam dokładnych modeli - mogę Ci sprawdzić i podać

Ogrzewanie - klasyczne grzałki eheima - dobieranie w toku, gdyż przy stałej podmianie może być różnie - a w tej chwili woda jest na FULL i 24C póki co. Jedna pompa jest wyłączona także, a ona bardzo grzeje.

Wczoraj zwodowałem Cichle piquiti 'azul', długo czekały na zapleczu...
Azul Peacock Bass
[Obrazek: zdjecie.jpg]
[Obrazek: zdjecie.jpg]
[Obrazek: zdjecie.jpg]
Rybska mają po 40cm
Czekają jeszcze kelberi i melaniae i 2 monoculus chyba, melaniae muszę "podkarmić" bo staną się pokarmem azulów Wink

Teraz moi drodzy, pytanie do Was
W tej chwili świecą 2 lampy HQI po 400W
Ale jest ciemno, a chciałbym ciut jaśniej i przede wszystkim wydobyć barwę ryb (azule na zapleczu były NIEBIESKIE, ten kto wie jak wygląda ten wie, że moje na zdjęciach wypadają bardzo szaro).
Jaki kolor żarników dobrać?
Mam możliwość dołożenia kolejnych HQI
Może 4x400W, tylko jaka barwa?
Bo denerwuję się tym, że rybska piękne i zarazem wyglądają dupnie przez światło Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Czyli amazonia i woda kranówka? Nie żebym się czepiał, sam chce realizować większy projekt i zastanawiam się od jakiego litrażu ryby mogą być na kranie? ;-)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Przy tak wielkim projekcie użyłbym ogólno-domowego zmiękczacza wody i dodatkowo żywic kasujących kH jak najniżej Wink.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
(24-07-2018, 22:07 PM)Papja napisał(a): Przy tak wielkim projekcie użyłbym ogólno-domowego zmiękczacza wody i dodatkowo żywic kasujących kH jak najniżej Wink.
Ale zmiękczacz domowy regenerowane solą dadaje jony sodowe do wody.

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Wolałbym to, niż zwykłą twardą wodę Wink. Samego sodu nie ma bardzo dużo, zwłaszcza zważywszy na to, że później tak czy tak bym używał żywicy Wink.



Ted potwierdza, że się to sprawdza.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości