• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: KH wyższe niż GH

#21
Ok. Wdrożę zalecenia. Lekkie zakwaszenie nie szkodzi Benitochromisom. Tylko dalej mnie nurtuje czemu nie rosną rośliny. Przyjrzyjcie się jej liściom. Ciemnieją na końcach i rozpadają się. Zwartki potraciły liście i nie rosną, a nie mam ich od wczoraj.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Ze zdjęcia to bym powiedział, że brak azotu i ewentualnie Ca. Niestety tylko na jednym zdjęciu widać roślinę dobrze. Może, masz za mocne światło do ilości składników w akwarium. Rośliny i glony zjadają wszystko za szybko i w efekcie rośliny marnieją.
Zmniejsz moc oświetlenia i zobacz co się będzie działo. W przypadku, jeśli nie możesz regulować mocy to ze względu na glony zielone możesz jeszcze podzielić świecenie np. 3h/przerwa 2h/3h.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
Fajnie jakby w stopce maila były zawsze dane zbiornika. Też ważne kiedy założony - glony na początku to standard / chyba że mały zbiornik i duże wymiany wody/.
Kiedyś pisałem dlaczego wg mnie.
Może przestań kombinować i pozwól akwa dojrzeć na 6mcy jak ma ponad 150L.
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
Zbiornik ma dobrych kilka lat. Przed zmianą źródła wody wszystko było w porządku. Żabienice kwitły puszczały sadzonki. Później klapa. Dlatego szukam przyczyny w braku czegoś w wodzie. Bo wodę w kranie mam czymś filtrowaną o czym świadczą jej parametry.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
Fakt, to woda jakaś kombinowana, pewnie przez jonity dofinansowane z uniji.
Zakup konduktometr np aquapro- i pomiar podaj.Ja dał bym "kiełbachę" zx torfu i glinę do piachu.
Oswietlenie min.10h non stop, bez przerw, najlepiej HQI - :-)
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
Konduktometr mam, ale nie taki drogi ;-) Torf i sole (na wszelki wypadek) zamówione. HQI nie będzie :-P
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
Poniżej aktualne fotki z roślinami. Glony w odwrocie, ale rośliny dalej kiepsko.

   
   
   
   
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
Jak patrzę na fotografie to wydaje mi się że wszystkie rośliny są nie do uratowania. Dlatego możesz wybrać jeszcze inną opcję. Założyć akwarium od nowa na wodzie którą dysponujesz bez zmieniania jej parametrów. Gdyby się to nie udało, wtedy dopiero można by myśleć o mineralizacji wody lub armacie torfowej. Stosownie półśrodków na zasadzie – wleje jakiś specyfik i zobaczę czy będzie poprawa jest loterią, która nie przyczyni się do szybkiej stabilizacji tak rozchwianego zbiornika.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
Restart jest w planach bo już obecną obsada mi się opatrzyła.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości