• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Obsada do 300l

#1
Music 
Z góry dziękuję za wszystkie opinie i podpowiedzi co do obsady.

Akwarium będzie dość nietypowe 160x35x55, dno dość wąskie, ale większe nie wchodzi w grę. Na szafce stały dwa akwaria roślinne po 126l.
Przede mną kapitalny remont mieszkania, więc zbiorniki zostaną zlikwidowane i dlatego postanowiłem stworzyć zbiornik dla pielęgnic.

Proszę o podpowiedź co do pielęgnic. Mam jeszcze inny zbiornik 300l  ze skalarami, mieczami, L340 i zbrojnikami.
Czy miecze lub zbrojniki mogą trafić do pielęgnic?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Mieczyki jak najbardziej do łagodnych pielęgnic się nadają ale obawiam się, że niestety nie poszalejesz z ilością gatunków w których możesz wybierać bo niestety akwarium jest bardzo wąskie. Może nanoluteusy z grupką dzikich mieczy?
1200 litrów SA- G. abalios, P. altum
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Do mieczy będą pasowały piel. Sajica i/lub  Meeki. Do skalarów możesz dopasować jakieś pielęgniczki z Ameryki Południowej.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Myślę,że taka szerokość zbiornika znacznie ogranicza jego możliwości jeśli chodzi o trzymanie w nim pielęgnic. Moim zdaniem można w nim trzymać pielęgniczki lub pielęgnice osiągające rozmiar do 10 cm.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Odpuść sobie centralsy z mieczykami. To jest całkiem fajny zbiornik dla apistogramma plus coś małego na górę, drobnoustki na przykład.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości