• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Odkurzanie HMF

#1
Kupiłem taki odmulacz
https://allegro.pl/odmulacz-na-baterie-3...26827.html
w nadziei, że będzie można nim odkurzać HMF, ale spisuje się on średnio. Da się nim to zrobić, ale zajmuje to sporo czasu.

Czy Waszym zdaniem głowica Aquael 1500 powinna być odpowiednia do odkurzania HMF?
Jakie macie własne "patenty" na odkurzanie HMF?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
U siebie w HMF wyciągałem gąbkę i w misce płukanie najlepsze, ale miałem na boku akwa. Może daj dwie warstwy gąbki o rożnej gradacji-(ta o większej od strony akwa?) i wyciągasz jedną- płucząc ją, a potem wkładasz i drugą.
Co do odmulacza to polecam Tetry GC Gravel Cleaner GC 40.
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Novi, a piach wtedy Ci się nie osuwa?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
(19-07-2018, 12:13 PM)novi napisał(a): U siebie w HMF wyciągałem gąbkę i w misce płukanie najlepsze, ale miałem na boku akwa. Może daj dwie warstwy gąbki o rożnej gradacji-(ta o większej od strony akwa?) i wyciągasz jedną- płucząc ją, a potem wkładasz i drugą.
Co do odmulacza to polecam Tetry GC Gravel Cleaner GC 40.

A no właśnie tak mam Smile Mam 3 warstwy gąbki (po 2 cm) i tą najgęstszą mam właśnie od strony zbiornika - po to żeby nie musieć jej wyjmować ciągle do czyszczenia, lecz sobie ją odkurzać.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
(19-07-2018, 14:31 PM)Loobo napisał(a):
(19-07-2018, 12:13 PM)novi napisał(a): U siebie w HMF wyciągałem gąbkę i w misce płukanie najlepsze, ale miałem na boku akwa. Może daj dwie warstwy gąbki o rożnej gradacji-(ta o większej od strony akwa?) i wyciągasz jedną- płucząc ją, a potem wkładasz i drugą.
Co do odmulacza to polecam Tetry GC Gravel Cleaner GC 40.

A no właśnie tak mam Smile Mam 3 warstwy gąbki (po 2 cm) i tą najgęstszą mam właśnie od strony zbiornika - po to żeby nie musieć jej wyjmować ciągle do czyszczenia, lecz sobie ją odkurzać.
hmm, tak nie miałem - może przy spokojniejszych rybkach tak mozna. Przy zbrojnikach nie da rady samo odkurzanie.
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Ja wyciągam, bo odkurzanie przynosi krótkotrwały efekt. A kwestia piasku: kawałek płaskiego plastiku, który da się wygiąć, docinam w ten sposób, żeby był na całej długości gąbki i wciskam między gąbkę, a szybki trzymające gąbkę w hamburgu narożnym i w ten sposób odgradzam piasek. Ten kawałek daję ciut wyższy od grubości piachu. Działa dobrze, tylko odrobina piasku dostaje się za.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Ja mam prościej , tak mi się wydaje .
Wstawka ze szkla dookoła hmf --a .
Natomiast mam go na tyle krótko aby  próbować ruszać  gąbkę .
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
U mnie patent z plastikiem oddzielajacym piasek od gabki sprawdzil sie idealnie wiecej info tutaj https://cichlidae.pl/showthread.php?tid=8055

Jezeli chodzi o odkurzanie hmf to ja poprostu przy podmiance wody zaciagam wezem fi 16 - 18 mm łyk wody i sciagam syfek z gabki jak odmulaczem
d-_-b
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Dobra chyba zrobię ten odkurzacz z głowicy Aquaela 1500 albo na Unipump 1500 . Jak już to zrobię to dam znać czy i jak to działa Smile
Zdaję sobie oczywiście sprawę, że a co jakiś czas tak czy inaczej będę musiał gąbkę zdemontować i wyczyścić Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości