• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [405 l][Ameryka południowa][Żaglowce]

#31
(04-10-2018, 20:57 PM)bpiotrow13 napisał(a):
(04-10-2018, 18:00 PM)Zimna Zośka napisał(a):
(04-10-2018, 16:21 PM)bpiotrow13 napisał(a): Dzięki, to nie są te. Te z linka mają kropki i są już duże. 

A propos podobienstwa do tych z Rio nanay, to też mi pasuje, bo mam w tym akwarium też A. AtahualpaSmile

Mi chodziło przedewszystkim o to co tam napisali. Że nazywają kilka odmian skalarów tą nazwą. Choć wiedzą jak powinien wyglądać prawdziwy leopoldi.

Żeby nie było że to jakieś paskudy, bo pewnie wyrosną z nich piękne ryby. Tego też ci życzę i żeby cieszyły cię jak najdłużej.

No tez mam nadzieje, ze wyrosnaSmile zapraszam na ogladanie jak bedziecie tez w przyszlym roku na dniach akwarystyki w WarszawieSmile

Jasne. Tym razem na dłużej zawitamy Smile
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#32
(04-10-2018, 21:59 PM)Zimna Zośka napisał(a):
(04-10-2018, 20:57 PM)bpiotrow13 napisał(a):
(04-10-2018, 18:00 PM)Zimna Zośka napisał(a): Mi chodziło przedewszystkim o to co tam napisali. Że nazywają kilka odmian skalarów tą nazwą. Choć wiedzą jak powinien wyglądać prawdziwy leopoldi.

Żeby nie było że to jakieś paskudy, bo pewnie wyrosną z nich piękne ryby. Tego też ci życzę i żeby cieszyły cię jak najdłużej.

No tez mam nadzieje, ze wyrosnaSmile zapraszam na ogladanie jak bedziecie tez w przyszlym roku na dniach akwarystyki w WarszawieSmile

Jasne. Tym razem na dłużej zawitamy Smile
no nie inaczejSmile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#33
Dodam jeszcze zdjęcie całości.

   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#34
W poniższym wątku piszę o zamieszaniu wokół nazywania żaglowca Leopolda.

Może pomoże Smile  


http://www.pkmd.pl/pl/forum2/viewtopic.php?f=73&t=8544
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#35
Dzieki, patrzac na ksztalt pyska mam z cala pewnoscia P. scalare. Tylko pletwy jakby ttoche nietypowe. Jakby bardziej w strone P. leopoldi. Mam nadzieje nie urosna duze, ale i tak jestem zadowolony.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#36
Może sie komuś przyda info co do obsady. Trzymam pare a. Bitaeniata z haremem a. Atahualpa w dość zagraconym akwarium o dnie 150x50. Funkcjonuje to super. Samce zaznaczyly terytoria i sie ich trzymają. Walk nie ma, tylko stroszenie raz na jakiś czas ale z odległości. Zdominowana samica a. Atahualpa trzyma sie z boku.

Co ciekawe oba gatunki nie korzystają z kokosow, ktore wstawilem, a wykopaly sobie jamki, jedna pod lisciem, a druga pod korzeniem, dosc zreszta gleboka.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#37
Fajne obserwacje. Jednak warto poświęcać Apisto duże akwaria, wtedy prezentują pełną paletę zachowań.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości