• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [405 l][Ameryka południowa][Żaglowce]

#11
Jak zatęskni, to zapraszam po F1 do mnie Big Grin.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
(07-08-2018, 00:03 AM)Papja napisał(a): Jak zatęskni, to zapraszam po F1 do mnie Big Grin.
Na razie wystarczą subocellatusy i atahualpa od CiebieSmile Już się nie mogę doczekać docelowej obsady wszystkich zbiorników. P. Leopoldi z atahualpa w jednym i pełna niecka tanganicka z callipterusem obok. Miód malina, a truskawki może jeszcze kiedyś, ale na razie nie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Mała aktualka. Wpuszczenie leopoldi się przedłuża, ale atahualpa już pływająSmile Niby agresywne, ale w akwarium o dnie 150x50 harem 1 + 3 funkcjonuje super.


   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Fajnie się zapowiada. Masz już upatrzone źródło leopodków? Też się za nimi rozglądam, póki co bez sukcesów Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
(13-09-2018, 09:58 AM)caveman napisał(a): Fajnie się zapowiada. Masz już upatrzone źródło leopodków? Też się za nimi rozglądam, póki co bez sukcesów Wink

Dzieki. Sa hodowlane w Discussie, a wf pewnie beda w Plaszczce. Na te ostatnie sie zasadzamSmile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
A wiesz jaką odmianę będziesz trzymać? Do athaulp pasowalaby wersja 'red spot' Peru. A ja do połączenia z D. filamentosus szukam brazylijskich. Ogólnie z P. Leopoldi jest niezłe zamieszanie w kwestii dostepnosci/nazw handlowych.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
W Plaszczce bedzie odmiana brazylijska. Odmiana red spot jest dostepna w glaserze (trzeba sciagnac przez kogos), ale to juz duze ryby ( te konkretne dostepne) i odpowiednio duzo kosztuja. Ja wole raczej zamowic male.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Jeszcze w nawiazaniu do tego zamieszania z nazwami. Sam glaser pisze zdaje sie, ze leopoldi z Peru to nie do konca leopoldi. Ze zdjecia to z pyska to podobne do altuma, a to duze rosnie. Ja chce mozliwie najmniejsza odmiane, a taka jest wlasnie chyba cos co nazywasz odmiana brazylijska, czyli cos co najlepiej opisuje angielskie " long nose scalar".
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
To, że glaser stosuje w stosunku do peruwianskich 'red spot' nazwę leopoldi pokazuje, jak mocno nazwy handlowe, są zakorzenione w naszym hobby. Dla laika (a za takiego się uważamWink jest to mylące.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
W końcu doczekałem się moich żaglowców z "Płaszczki". Przyszły z Glasera pod nazwą leopoldi, ale nie wiadomo, czy to takie leopoldi.. W każdym razie ładne są i 8 sztuk od wczorajszego wieczora u mnie pływaSmile

   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości