Odpowiedz 
Korzenie sosny
09-07-2018, 09:44 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-07-2018 09:45 AM przez Xiao Lohan.)
Korzenie sosny
Korzeni drzew iglastych raczej się odradza, ale słyszałem, że da się je jakoś odpowiednio spreparować, aby się nadały do akwarium? Takie "źródełko" znalazłem, doradzi ktoś jak się zabrać do ich preparowania?

Załączone pliki Miniatury

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-07-2018, 09:52 AM
RE: Korzenie sosny
Ja mam korzenie sosny i nic się nie dzieje złego. Kąpiel w soli i gotowanie w takim samym rozrworze. Bardzo długie suszenie. Do jesieni najlepiej.
09-07-2018, 10:37 AM
Spróbuję. A jak z pozyskaniem tego? Tj w "środku lasu" przy drodze pożarowej gdzie kopano rowy melioracyjne. Jako, że chcę ich dość trochę, to radzicie gdzieś zapytać w nadleśnictwie czy ciachać w miarę spokojnie? Big Grin
09-07-2018, 15:39 PM
O kilka korzeni raczej nikt nie powinien się przyczepić. Nie powinno mieć to dla leśników specjalnej wartości
09-07-2018, 19:33 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-07-2018 19:40 PM przez adams2121.)
Ja bym się spytał . 
Wartość maja, na młodniakach zawsze są porozsypywane i zostawione naturze. 

Sam ich nigdy nie obrabiałem, robiła to natura. Czyli złoże torfowe i suszenie. 
Mam sosnowe od 3/4 lat, bez żadnego problemu .
Jedyny minus - nie wszystkie toną.
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Ogłoszenia budowlane Warszawa Katalogseo24.pl Linki - SEO 24 Katalog SEO Katalog seo Katalog stron GREEN Katalog SEO seo katalog Polski Akwa Ranking Web Hosting By Arvixe