• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Azja 300

#1
Baniaczek 300 l. 120x50x50
Parametrów nie mierze woda ro, temp 27 st. W środku korzenie, liscie katapangu, torf włóknisty. Rośliny wystepujace w Azji, microsorium pteropus, Cryptocoryne Crispatula, chwilowo pistia która zastapi wystepujaca w Azji salwinia i dojdzie jeszcze cyperus helferi i zwartka affinis.
Ryby:
Gurami czekoladowe, skrzeczyk karlowsty, razbora borneanska i chwilowo gurami mozaikowe.


Załączone pliki Miniatury
                       
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Witam, piękne akwa ... Takie właśnie akwarium z Azją stanie kiedyś w moim fishroomie...

Osobiście zrezygnował bym ze Skrzeczyków na rzecz Gurami mozaikowych. Występują one wraz z Czekoladowcami w kwaśnych i ciemnych wodach ( takich jak twoje). I często odławiane są razem.

Mozaikowe zdominują środek i górę akwarium, podczas gdy czekoladowce zajmą sobię kryjówki przy dnie ( a przynajmniej bądą miały miejsca do tarła)  Wyrośnięte  samce mozaikowych, to bajka ....

Tylko zredukuj trochę tę warstwę roślin przy powierzchni, aby miały czym oddychać..Smile

Gratuluję i pozdrawiam!
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Dzięki, czyli mozaikowe zostaja, co do roślin planuje cos co wystepuje w Azji czyli zamiast pisti bedzie salvinia. Jak tylko uda mi sie ja zdobyc to pistia wylatuje z akwarium.

Jeżeli chodzi o Azje to jakie jescze mozna zastosowac rosliny plywajace?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
super akwarium. Moze dorzuc jakas drobnice w ton? Ja stawiam niedlugo 100x50 dla czekoladowych wlasnie. Dodaje sumiki szkliste, male rasbory i piskorki kuhla na dno. Z roslin plywajacych wlasnie salvinia powinna byc ok. W dobrych warunkach (a lubi czarne wody) daje super korzenie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Z drobnicy mam razbore borneańska
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
(07-07-2018, 10:33 AM)tomala78 napisał(a): Z drobnicy mam razbore borneańska

fakt, za szybko czytalemSmile a ile masz sztuk poszczegolnych gatunkow? ja sie wlasnie zastanawiam. na 100x50 planuje 10 gurami, 12 sumikow szklistych, 8 piskorkow kuhla i z 20 -30 rasbor.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Ja mam 12 czekoladek, 4 mozaikowe. 5 skrzeczyków. Razborek mam malo bo tylko 15 ale moze cos sie jeszcze dokupi.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
15 rasbor troche malo. Ja wlasnie przed chwila kupilem 40 rasbor i 3 gurami. Ze starego akwarium wezme 6 gurami i z 10 rasbor. Czyli bede mial 9 gurami i ok. 50 rasbor (niestety mix brygitek i plamistych).
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Wiem ze mało, coś sie dokupi za jakiś czas.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Swietne akwa Smile ja tez od dluzszego czasu choruje na azje, ale z braku mozliwosci lokalowych poki co wygrywaja apisto, ale kto wie co bedzie w przyszlosci...

Napisz czym napedzasz akwarium
d-_-b
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości