Odpowiedz 
Azja 300
06-07-2018, 17:06 PM
Azja 300
Baniaczek 300 l. 120x50x50
Parametrów nie mierze woda ro, temp 27 st. W środku korzenie, liscie katapangu, torf włóknisty. Rośliny wystepujace w Azji, microsorium pteropus, Cryptocoryne Crispatula, chwilowo pistia która zastapi wystepujaca w Azji salwinia i dojdzie jeszcze cyperus helferi i zwartka affinis.
Ryby:
Gurami czekoladowe, skrzeczyk karlowsty, razbora borneanska i chwilowo gurami mozaikowe.

Załączone pliki Miniatury

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-07-2018, 18:35 PM
RE: Azja 300
Witam, piękne akwa ... Takie właśnie akwarium z Azją stanie kiedyś w moim fishroomie...

Osobiście zrezygnował bym ze Skrzeczyków na rzecz Gurami mozaikowych. Występują one wraz z Czekoladowcami w kwaśnych i ciemnych wodach ( takich jak twoje). I często odławiane są razem.

Mozaikowe zdominują środek i górę akwarium, podczas gdy czekoladowce zajmą sobię kryjówki przy dnie ( a przynajmniej bądą miały miejsca do tarła)  Wyrośnięte  samce mozaikowych, to bajka ....

Tylko zredukuj trochę tę warstwę roślin przy powierzchni, aby miały czym oddychać..Smile

Gratuluję i pozdrawiam!

Satanoperca lilith ,S. acuticeps ,S. jurupari(rio Tocantins),S.jurupari (Peru)S.sp. leucosticta, Biotodoma wavrini,Biotodoma sp.,Retroculus lapidifer, Gymnogeophagus sp. ,Parosphromenus.sp "bintan",P. anjunganensis, P.linkei P.quindencim,P.harveyi,P.parvulus
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
06-07-2018, 19:59 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-07-2018 20:21 PM przez tomala78.)
Dzięki, czyli mozaikowe zostaja, co do roślin planuje cos co wystepuje w Azji czyli zamiast pisti bedzie salvinia. Jak tylko uda mi sie ja zdobyc to pistia wylatuje z akwarium.

Jeżeli chodzi o Azje to jakie jescze mozna zastosowac rosliny plywajace?
07-07-2018, 00:50 AM
super akwarium. Moze dorzuc jakas drobnice w ton? Ja stawiam niedlugo 100x50 dla czekoladowych wlasnie. Dodaje sumiki szkliste, male rasbory i piskorki kuhla na dno. Z roslin plywajacych wlasnie salvinia powinna byc ok. W dobrych warunkach (a lubi czarne wody) daje super korzenie.
07-07-2018, 10:33 AM
Z drobnicy mam razbore borneańska
07-07-2018, 10:57 AM
(07-07-2018 10:33 AM)tomala78 napisał(a):  Z drobnicy mam razbore borneańska

fakt, za szybko czytalemSmile a ile masz sztuk poszczegolnych gatunkow? ja sie wlasnie zastanawiam. na 100x50 planuje 10 gurami, 12 sumikow szklistych, 8 piskorkow kuhla i z 20 -30 rasbor.
07-07-2018, 11:16 AM
Ja mam 12 czekoladek, 4 mozaikowe. 5 skrzeczyków. Razborek mam malo bo tylko 15 ale moze cos sie jeszcze dokupi.
07-07-2018, 14:19 PM
15 rasbor troche malo. Ja wlasnie przed chwila kupilem 40 rasbor i 3 gurami. Ze starego akwarium wezme 6 gurami i z 10 rasbor. Czyli bede mial 9 gurami i ok. 50 rasbor (niestety mix brygitek i plamistych).
07-07-2018, 21:32 PM
Wiem ze mało, coś sie dokupi za jakiś czas.
11-07-2018, 00:25 AM
Swietne akwa Smile ja tez od dluzszego czasu choruje na azje, ale z braku mozliwosci lokalowych poki co wygrywaja apisto, ale kto wie co bedzie w przyszlosci...

Napisz czym napedzasz akwarium

d-_-b
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Ogłoszenia budowlane Warszawa Katalogseo24.pl Linki - SEO 24 Katalog SEO Katalog seo Katalog stron GREEN Katalog SEO seo katalog Polski Akwa Ranking Web Hosting By Arvixe