• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Jakie podłoże do CA?

#1
Witam

Jakie podłoże dać do zbiornika CA? Piask o jakiej granulacji i jaki kolor?
Ryby duże jak Vieja.
Co bezie lepiej wyglądać - ciemne brązowe czy jasno-żółte ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Moim zdaniem odpowiednim podłożem do biotopu CA jak i każdego innego jest takie które przypomina to naturalne czyli jasny drobny piasek, który możesz wymieszać ze żwirkiem różnej gradacji. Piasek możeszkupić w markecie budowlanym np sobex lub kreisel 099.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Nie obraź się, ale akurat piaski z marketów w mojej ocenie mają niewiele wspólnego z naturą. Miałem raz. Ja zawsze biorę ze żwirowni, ostatnio z rzeki prztyrgałem
pozdrawiam
Marcin!
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
(07-07-2018, 11:57 AM)Marcin napisał(a): Nie obraź się, ale akurat piaski z marketów w mojej ocenie mają niewiele wspólnego z naturą. Miałem raz. Ja zawsze biorę ze żwirowni, ostatnio z rzeki prztyrgałem

Te z marketów też pakowane są zapewne w żwirowni:-)Jeśli ktoś ma możliwość przytargać piasek/żwirek prosto z rzeki to oczywiście też może tak zrobić. Wiele ciekawych informacji o podłożu można znaleść w wątku: podloza akwarystyczne-wątek zbiorczy.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Tak, ze żwirowni, ale po konfekcji i ziarnko w ziarnko są tej samej wielkości  niemalże. Ja sobie wybieram sam Smile
pozdrawiam
Marcin!
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
(07-07-2018, 18:55 PM) Marcin napisał(a): Tak, ze żwirowni, ale po konfekcji i ziarnko w ziarnko są tej samej wielkości  niemalże. Ja sobie wybieram sam Smile
To chyba trochę Ci schodzi jak tak wybierasz ziarnko po ziarnku. Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(10-07-2018, 12:05 PM)cichy24pl napisał(a):
(07-07-2018, 18:55 PM) Marcin napisał(a): Tak, ze żwirowni, ale po konfekcji i ziarnko w ziarnko są tej samej wielkości  niemalże. Ja sobie wybieram sam Smile
To chyba trochę Ci schodzi jak tak wybierasz ziarnko po ziarnku. Wink

dwa sita i jazda. pierwsze oddziela "grubsze śmieci", drugie zatrzymuje żądaną ziarnistość przepuszczając "mniejsze śmieci"
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Na portalu jest piasek rzeczny płukaniu gradacji 0.8-1.6. Będzie dobrze? Nie jest tani ale chciałbym mieć fajne podłoże bo teraz mam śnieżno biały koralowy
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
a kto sprzedaje?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Ja ostatnio tu kupowalem i bylo spoko

https://allegro.pl/bialy-piasek-kwarcowy...YzZmYTA%3D
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości