• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Oświetlenie ledowe

#1
Witaml, mam taki mały problem, który trochę mnie irytuje. Zainstalowałem oświetlenie z żarówek GU10, led, 240V i podłączyłem całość do prądu. Działa!, Ale, postanowiłem to podłączyć poprzez zegar czasowy i zauważyłem, że po wyłączeniu zegara światło nie gaśnie do końca, tli się jak oświetlenie nocne. pomyślałem, że zegar dziadoski i zamontowałem elektroniczny. To samo! jak wyjmę wtyczkę z kontaktu-gaśnie całkowicie. O co kaman?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
U mnie całkowite zgaśnięcie zajmuje czasem nawet kilkanaście minut,też się tli a w końcu gaśnie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Dokładnie tak jest, ledy u mnie też dogasają długi czas.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Jeśli macie multimetr - sprawdźcie ile mA jest na wyjściu z zegara .
Ledom do wzbudzenia potrzeba naprawdę niewiele
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
A u mnie nie gasną wcale....
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Do mocy ledów/ żarówek  trzeba dobrać kondensator i podłączyć .
Chińczyk oszczędził kilka groszy CoolWink..
Tanie " ledy" się tym charakteryzują, niezależnie czy to żarówka , naświetlacz czy inny rodzaj oświetlenia
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(05-07-2018, 09:15 AM)Darek napisał(a): Witaml, mam taki mały problem, który trochę mnie irytuje. Zainstalowałem oświetlenie z żarówek GU10, led, 240V i podłączyłem całość do prądu. Działa!, Ale, postanowiłem to podłączyć poprzez zegar czasowy i zauważyłem, że po wyłączeniu zegara światło nie gaśnie do końca, tli się jak oświetlenie nocne. pomyślałem, że zegar dziadoski i zamontowałem elektroniczny. To samo! jak wyjmę wtyczkę z kontaktu-gaśnie całkowicie. O co kaman?
Masz jakiś włącznik/przełącznik na kablu? Sprawdź jego montaż, prawdopodbnie przerwę sygnału masz na 0 a faza idzie cały czas.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
(05-07-2018, 19:48 PM)sbc napisał(a):
(05-07-2018, 09:15 AM)Darek napisał(a): Witaml, mam taki mały problem, który trochę mnie irytuje. Zainstalowałem oświetlenie z żarówek GU10, led, 240V i podłączyłem całość do prądu. Działa!, Ale, postanowiłem to podłączyć poprzez zegar czasowy i zauważyłem, że po wyłączeniu zegara światło nie gaśnie do końca, tli się jak oświetlenie nocne. pomyślałem, że zegar dziadoski i zamontowałem elektroniczny. To samo! jak wyjmę wtyczkę z kontaktu-gaśnie całkowicie. O co kaman?
Masz jakiś włącznik/przełącznik na kablu? Sprawdź jego montaż, prawdopodbnie przerwę sygnału masz na 0 a faza idzie cały czas.
Jedyny wyłącznik to zegar, ale jutro zamienię przewody zasilające miejscami, może jest jak mówisz...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
No i jak?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
(07-07-2018, 20:33 PM)sbc napisał(a): No i jak?

 Zamieniłem miejscami przewody i jest okSmile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości