• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Obsada do 1600l

#1
Witam!

Jak w temacie. Poszukuje informacji, sugestii i rad co do obsady w akwarium! Otrzymalem duza pomoc od forumowiczow podczas zakladania zbiornika, wiec mam nadzieje, ze teraz tez sie nie zawiode Wink

Aktualnie w zbiorniku znajduje sie stado kirysow panda i bystrzykow. 
Docelowo planuje :
stado skalarow niebieskich 10-15-20 (?)sztuk ( w tym min 2 czarne!)
pstraznica marmurkowa 30-40(?) sztuk
dodatkowe stado tetr 30 sztuk ?
kosiarki 10-12 sztuk
otoski
teczanki (jakies do 5-6cm, nie obowiazkowo)

I oczywiscie, obowiazkowo, pielegniczki pld amerykanskie! Pytanie tylko jakie, w jakich "ustawieniach" i ilosci?
Pewnie bedzie para ramirez + para/ harem pielegniczek boliwijskich...  Chcialbym rownierz miec Akary z Maronii lub Laetacara dorsigera.
Cala obsada jest do przedyskutowania. Nie spieszy mi sie, wiec wole wpierw poczytac rad i sugestii niz pozniej zalowac i zbierac baty Wink

Mam jeszcze pytanie do forumowiczow z okolic Krakowa (kierunek poludniowy Wink Czy wie moze ktos gdzie moge dostac wieksza ilosc roslin, przy przystepnych cenach? Interesuja mnie gatunki jak Kryptokoryny, Zabienice, Anubiasy i Microsorium.

Kazda uwaga, rada i sugestia bedzie mile widziana!
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Jestem zwolennikiem dość dużej różnorodności biologicznej jeśli jest na nią miejsce, ale przedstawiona przez Ciebie propozycja obsady rozbija się po całej kuli ziemskiej. Przedstaw może wizję jaką masz na to akwarium, bo rybki wyglądać będą ładnie, ale Tobie po zgłębieniu tematu taki miszmasz może przestać sprawiać satysfakcję. Może lepiej skupić się na odwzorowaniu środowiska jednego kontynentu? Z podanych wyżej - ameryki południowej.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Zgadza się. Skoro już masz kiryski i bystrzyki, to idz w Amerykę Pułudniową. Jak nawpuszczasz ryb zewsząd, to wszędzie Ci będą zwracać na to uwagę, a w końcu też sam będziesz niezadowolony. A Ameryka Południowa to piękna sprawa w takich 1600L
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Jak najbardziej biotop Ameryki Pld! Akwarium robilem,w wiekszosci, z mysla o pielegniczkach poludniowo amerykańskich Wink 
Kosiarki mialy/ maja tam pelnic role czyscicieli glonow i jako dystrakcja dla skalarow, kiedy zechce im sie scigac jeden drugiego. Tak samo myslalem o celu posiadania teczanek, aczkolwiek moge sie bez nich spokojnie obejsc Wink
Ogolna wizja wyglada tak; w polowie (nie koniecznie równo rozłożonej) zielone akwarium, pelne drobnicy, z masa (?) rewirów malych pielegniczek, stadem kiryskow i jednym lub dwoma stadami skalarow (,ktore bez walki- to bedzie najtrudniejsze) beda sobie majestatycznie plywac po calym zbiorniku, zeby mi nikt (potencjalny widz-laik w akwarystyce) nie ględził, ze "nic tam nie ma/nie widac".
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
więc wrzucę swoje 3 grosze. Kosiarki sobie daruj - będą płoszyć wszelkie mniejsze rybki. Mam jedną i chcę się jej pozbyć.
Zamiast tęczanek masz neony, tylko uwaga musi być oświetlenie nocne. Inaczej skalary spałaszują neonki.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości