• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [65 l][Afryka zachodnia][barwniaki]

#21
(05-08-2018, 18:50 PM)Papja napisał(a): Pewnie jakieś wyjątkowe Wink.


Wielkość akwarium zalecana niczym te słynne 300l dla 1+2 A. trifasciata Rotfl.

inna sprawa, ze polecane na tym forum litraze pewnie mocno zawyzaja srednia. Im dluzej trzymam ryby, tym bardziej podobaja mi sie male ryby w duzym szkle. Wczoraj postawilem 250 l dla gurami czekoladowych i towarzyszacych. Siedze dzisiaj pol dnia i nie moge sie napatrzyc...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Nie no, dla barwniaków i tak nie ma co na litraż patrzeć, tylko na długość i szerokość. Ogólnie to 60x30 to minimum dla subków, roloffi czy transów, 80x30 dla kribensisów czy pulcherów, a taka 100x50 to minimum dla Wallaceochromisów czy mniejszych Chromidotilapii. Dla większych Chromidotilapii minimum to już 150x50 cm.
A to, że mniejsze ryby w większym szkle wyglądają świetnie to nic nowego! Smile
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
Chodziło mi oczywiście o "barwniaki". A to, że również w tym samym rodzaju występują różnice w agresji (terytorialności) osobników `nie jest niczym nowym` (łac.)
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
I zdjęcie nowych lokatorów od PapjiSmile Samiec niby płochliwy, ale jak podszedlem i chwilę postałem to uznał mnie za rywala i zaczął straszyćSmile Zanim zrobiłem zdjęcie trochę odpuscił, ale i tak subki to fajne barwniakiSmile

   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
Subki to jednak fajne barwniaki, super kolorkiSmile

   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
Zacne.
szkoda jak by wyskoczył, - można pokrywę z pleksi cienką plus dystanse -odbojniki przezroczyste -/pokrywa-LaroyMerlin tam gdzie docinają/
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
(13-09-2018, 13:47 PM)novi napisał(a): Zacne.
szkoda jak by wyskoczył, - można pokrywę z pleksi cienką plus dystanse -odbojniki przezroczyste -/pokrywa-LaroyMerlin tam gdzie docinają/

mam nadzieje nie wyskoczy. Szyba nie za bardzo pasuje.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
Ładne schludne, ale za czyste dla mnie akwarium. Oby rybki nie wyskoczyły- szkoda by było
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
(13-09-2018, 21:06 PM)Pley napisał(a): Ładne schludne, ale za czyste dla mnie akwarium. Oby rybki nie wyskoczyły- szkoda by było

Przeca pisze, ze dla rodziny, to musi byc czyste. Za to wszystkie inne mam zasyfioneWink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości