• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Babkarium 100x40

#11
Dzięki, obym tylko je utrzymał Smile o rozmnożeniu ich mogę pomarzyć, niestety...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Przytargałem dzisiaj kamole z potoku, pełnia szczęścia...!!!
Sicyopterus lagocephalus & Gastromyzon ocellatus
[Obrazek: zdjecie.jpg]
[Obrazek: zdjecie.jpg]
[Obrazek: zdjecie.jpg]
[Obrazek: zdjecie.jpg]
Blue neon
[Obrazek: zdjecie.jpg]
Sicyopus... młody samczyk, albo samiczka...jeszcze nie wiem
[Obrazek: zdjecie.jpg]
Pamiątkowe zdjęcia z aklimatyzacji... uciekały z wiader!!!
[Obrazek: zdjecie.jpg]
[Obrazek: zdjecie.jpg]
[Obrazek: zdjecie.jpg]
Tu były Lentipesy... dziś zaczęły się chętniej pokazywać Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
To są te co wspinają się nawet na pionowe wodospady?
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Jop Big Grin Sicyopterusy się wspinają na bank, nakręcili o tym filmy. Stiphodony nie, Sicyopus również nie. Lentipes raczej tak, to te właśnie po wiaderku smigały i podejrzewam ze robią to samo co Sicyopterusy Big Grin

Zerknijcie na ten filmik 
coś kozackiego Smile
Ile tam glonów... pasą się jak krowy na łące, muszę coś wykminić, żeby pobudzić wzrost ziela w baniaku żeby się wyżywiły :/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Turbo ciekawe rybki Big Grin pochwal się jak sprawdzisz jakąś metodę kontrolowanych zielenic bez zakwitu wody Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Brak roślin i nawożenie fosfoanami powinno dać szybki efekt. Ciekawy baniaczek się zapowiada.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Z tego co czytałem, to krzemiany do okrzemków i fe Smile i pewnie odrobina fosforanów nie zaszkodzi, ale suchy pokarm sporo go zawiera. W każdym razie posiadam hannę na po4 i pokontrolujemy Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Piasku drobnego nie dałeś.
A stiphodonty uwielbiają kopać, podkopywać , robić sobie groty pod jakimkolwiek elementem wystroju. Co więcej potrafią wyjść sobie pośrodku plaży ot tak.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Cytat:Akwarium przechodzi remont, odsysam ten żwirek codziennie i dolewam świeżej wody prosto z odpadu RO, w tygodniu wjedzie piasek i kamole.


Smile
Kamole już są, na piasek czekam bo zamówiłem 20 worków, za 2tygodnie zalewam amazonkę 12tys. L i trochę piasku podbiorę Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Witam, nie chcę się wymądrzać, ale twoje ryby opisane jako lentipes ikeae to lentipes multiradiatus, ryby podobne ale należące do innego, niedawno odkrytego gatunku. Trzeba pamiętać że są one drapieżnikami, co powoduje problem z łaczeniem ich z babkami z szeroko rozumianych "gatunków" babek neonowych czy Sicyopterus ( problem przewagi pokarmu mięsnego). Jeśli chodzi o rozmnożenie babek neonowych, jest ono jak najbardziej możliwe, metoda jest identyczna jak przy rozmnażaniu krewetek amano. Mi udało się rozmnożyć babkę "tęczową".( uzyskałem 12 osobników które dorosły, i powtórzyły tarło.). Jeśli jesteś zainteresowany, to mogę ci pomóc doświadczeniem w utrzymaniu tego "biotopu".( Nie twierdzę że jestem over the topSmile, ale ładnych parę lat jestem wierny tym wspaniałym rybom jakimi są wszystkie gatunki babekSmile)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości