• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Kolejne ryby z SA - Geophagus

#1
Oprócz skalarów, w moich zbiornikach pływa sporo ziemiojdów i niewątpliwie należą one do moich faworytów wśród pielęgnic z SA Wink
Na zdjęciach kolejno: Geophagus altifrons Rio Tocantis, Geophagus sp. red head Tapajos oraz Geophagus neambi
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Pozdrawiam,
Sławek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Piękne ryby i zdjęcia. Fajnie byłoby, jakbyś uzupełnił nimi odpowiednie tematy w dziale prezentacji Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Jakie masz oświetlenie w akwariach ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Piękne ryby. W jakich zbiornikach je trzymasz? łączysz je razem czy każdy osobno?
Czy Altifronsy agresywne są?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Super ryby i zdjęcia Wink. Pytanie nr. 2 do Ciebie, masz młode RHT Big Grin?
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Odpowiadając kolejno na wasze pytania...:
Oświetlenie - to nic specjalnego... Wink spoty ledowe 6500 K w ilości 3-4 szt na zbiornik + jedna rura flota-glo dla roślin. Taki układ stosuję już od jakiegoś czasu i fajnie mi się sprawdza.

Wielkość zbiorników - ryby trzymam w zbiornikach 400-500 l, ważne żeby powierzchnia dna zbiornika była jak największa..., lepsze byłyby większe, ale niestety wniesienie większych zbiorników do mojego pomieszczenia z rybami (w piwnicy) graniczy z cudem... Sad

Co do łączenia gatunków, bywa różnie z ziemkami..., altifrons i neambi siedzą razem w jednym zbiorniku, RHT osobno. Natomiast wszystkie ziemiojady dzielą zbiorniki ze skalarami i to połączenie jest super. Generalnie według moich obserwacji u ziemiojadów największa jest agresja wewnątrz gatunkowa i dla tego lepsze jest połączenie np. dwóch dorosłych par różnych gatunków niż grupa jednogatunkowa.

Geophagus altifrons Rio Tocantis ( przynajmniej moje) są bardzo spokojnym gatunkiem.

Co do RHT - wbrew temu jak wyglądają, to s to jeszcze młode ryby (mają około 9 miesięcy) i dopiero zaczynają teraz coś kombinować Wink ,więc pewnie za jakiś czas pojawią się maluchy Wink Teraz mam jeszcze sporo maluchów G. neambi f1...

Pozdrawiam,
Sławek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Witam, właśnie tutaj mamy dowód na to jak bardzo warunki w  naszych zbiornikach różnią się od tego co ryby mają w naturze. 

Ziemiojady w naturze żyją w takich właśnie dużych grupach monogatunkowych. Ale przestrzeni życiowej mają tak dużo,że agresja wewnątrzgatunkowa nie jest problemem. W akwariach natomiast w grupie ziemiojadów mogą narastać konflikty co doprowadza nieraz do stresu i problemów ze zdrowiem najsłabszych osobników. 

I jakie tu wybrać akwarium dla dużej grupy ziemiojadów przekraczających 20 cm... I jeszcze najlepiej aby para mogła się oddzielić od pozostałej grupy i w spokoju odbyć tarło , a po tarle samica mogła odpłynąć i wychować młode .... to musiała by już być sadzawka Smile

I tu właśnie zgadzam się z Macraei - dobrane pary ziemiojadów w dużym akwarium i jak zawsze pisałem - skalary to najlepszy dla nich kompan  ( szkoda że tak mi się nie podobają ... Smile ) 

Piękne ryby i fajne zdjęcie pary z młodzikami..
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
(18-06-2018, 17:52 PM)galimedes napisał(a): Ziemiojady w naturze żyją w takich właśnie dużych grupach monogatunkowych. Ale przestrzeni życiowej mają tak dużo,że agresja wewnątrzgatunkowa nie jest problemem. W akwariach natomiast w grupie ziemiojadów mogą narastać konflikty co doprowadza nieraz do stresu i problemów ze zdrowiem najsłabszych osobników. 

W samo sedno Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości