• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: 300L Ameryka..

#11
Ja w 120x50x50 mam dwa eheimy 2224 używane kupiłem, jak na razie to wszystko hula. Na jednym mam prefiltr też eheim A na drugim małą gabkę do puki nie kupię drugiego prefiltra eheim.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Kupiłem w dobrej cenie AquaNova NFC 1500. Produkt rodzimy, cena niska, filtr chodzi bez zarzutów. Bezszelestny wręcz, moc z jaką wypływa woda z deszczownicy zdumiewająca. Jest tylko jeden mankament, nie wiem czy występuje on też w bliźniaczym Eheimie, który też ma te felerne łączenia przewodu wylotowego z plastikową deszczownicą.  Nie ma tam żadnego systemu połączenia tych dwóch elementów. Wygląda to tak, że wciska się plastikową końcówkę deszczownicy w silikonowy przewód, który..  Przecieka. Wcisnąłem go nawet 15cm głębiej, zmniejszałem przepływ, ale i tak nic nie pomogło. Końcówka deszczownicy siedziała tak ciasno, że chcąc wyjąć ją musiałem rozcinać przewód silikonowy. Kupiłem klej pattex do wszystkiego m.in. miękkiego pcv itd. Wcisnąłem to tym tym razem na klej. Kupie jeszcze chyba ze trzy opaski metalowe dla pewności..

Ogólnie za te rozwiązanie połączenia tych dwóch elementów, powinni się wstydzić. Np. Fluval 103 miał wszystko elegancko skręcane, elastyczne, nic się nie działo. No cóż. Zobaczymy wieczorem jak to się skleiło...

Dzięki za pomoc panowie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Z deszczownicy nie korzystam ale w eheimach łączy się kawałkiem węża obie rurki i nic nigdy nie cieknie. Bez kleju i innych opasek.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości