• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Kubeł Atman Cf-1200 - zna ktoś ten sprzęt?

#1
Witajcie [Obrazek: icon_smile.gif] 

Zastanawiam się nad kubełkiem do akwarium 128 l. Zwróciłam uwagę na filtr Atman Cf-1200. Czy ktoś miał ten model (lub inny sprzęt Atmana) i mógłby się wypowiedzieć, wyrazić opinię? Najbardziej mnie interesuje czy jest cichy i bezawaryjny.
Wprawdzie znalazłam kilka słów o nim w jednym z wątków, ale to posty sprzed ładnych kilku lat, dane mogły się zdeaktualizować.
"Akwarystyka jest jak alkoholizm, wszystko idzie w szkło."
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Od jakiego czasu uzytkuje napowietrzacz tej firmy
Mimo tego ze kupilem go jako uzywany i jest mocno leciwy to sprawuje sie super
Jest znacznie cichszy niz nowy model polskiej produkcji o o niemal identycznych parametrach
Reasumujac sprzet robi wrazenie niezwykle solidnego nawet ponadczasowego
Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Duzo taniej idzie dostać JBL-a -tych uzywałem parę sztuk i żadnych problemów.
[Obrazek: diyWI0o.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Atmany maja dobre opinie, ale chyba u nas ciągle mało przetestowane. Niedługo będę potrzebował sam filtr i się im trochę przyglądam.
Na ta chwilę jestem zakochany w Echeimach. Mam też JBL'a i Oase Biomastera. Z tych trzech, wybiorę Echeima.
Natomiast Ty bierz Atmana, królik doświadczalny się przyda, będę wiedział co kupićSmile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
(08-07-2018, 18:56 PM)silveroak napisał(a): (...) bierz Atmana, królik doświadczalny się przyda, będę wiedział co kupićSmile

Taki jest plan Wink
"Akwarystyka jest jak alkoholizm, wszystko idzie w szkło."
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Niby pompy Atman są bardzo dobre. Sporo o nich piszą pozytywnych rzeczy na forum Malawi. Ciekawe jak z kubełkiem.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Mam ich pompe, dziala bez zarzutu od 3 lat, bez widocznego spadku jakości. Trochę wibruje tylko.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Zamontowałam. Pierwsze wrażenia:


1. Wykonanie
Na pudełku wielgaśnymi literami jak wół stoi MADE IN CHINA. No i trochę to widać...
Ceramika z zestawu o kant d... DŁONI rozbić, bo ringi często spieczone po dwa lub trzy. Ogólna ilość załączonych mediów jest minimalna.

2. Montaż
Było kilka problemów, typu wciskanie węży oraz takie podłączenie złączek, przedłużek itp., aby dobrze pasowały do wymiarów akwarium. Płynna regulacja przepływu na wejściu i wyjściu. Kabel dość krótki.

3. Praca
Wstępnie: stosunkowo cichy, nie licząc bąbelków w czasie odpowietrzania. W tej chwili stoi metr od mojego łóżka, poza szafką.


Więcej napiszę jak go ustawię tak jak ma być i jak trochę pochodzi.
"Akwarystyka jest jak alkoholizm, wszystko idzie w szkło."
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości