• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Orthochromis indermauri

#31
(01-01-2019, 21:28 PM)Papja napisał(a): 120cm na haremik wystarczy, jak myślicie chłopaki Tongue?
Skoro na dyski ci wystarcza 120cm to i na indemauri będzie okey.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#32
Samica Wink
   
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#33
Jak tam rybki,masz je jeszcze.
Tak się zastanawiam czy udałoby się je połączyć z teleogramma sp. w baniaku o dnie 210x65? Myślę nad akwarium w którym byłyby powiedzmy po 6szt przedstawicieli obu gatunków + kilka rozpraszaczy w postaci Raiamas lub Opsaridium + ewentualnie M. batesi. Ma to rację bytu?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#34
Mario ogólnie rzecz biorąc moja wypowiedz to spekulacja. Ponieważ indemauri mam od początku same w baniaku (dodam nie za dużym) i ciężko jest ci doradzić. Aczkolwiek bardzo fajne dno chcesz im zapewnić i w sumie mogłoby to się udać. Oba gatunki są szybkie i charakterne także może być ciekawie. Myśle ze najważniejszym warunkiem jest stworzenie odpowiednich rewirów z kamieni.
Osobiście wydaje mi się do bardzo fajny pomysł i z chęcią chciałbym takie połączenie zobaczyć.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#35
Dziękuję. I chyba spróbuję jeśli uda mi się skądś wyczarować te gatunki. Do tej pory miałem T. depressum od Sendoga, ale niestety miałem strasznego pecha i pośród 7 ryb była tylko jedna samica,którą zamęczyły samce. Teraz poluję na T. brichardi ,ale to jak szukanie igły w stogu siana. Widziałem ją tylko raz w Tropicwater i rozeszły się w mgnieniu oka,zanim zdążyłem skontaktować się człowiekiem który sprowadzał mi ryby. Podejrzewam,że w przypadku Opsaridium będzie taki sam problem.
A może ktoś z szanownych kolegów z forum wybiera się w tym roku na WAC i tam mógłby się rozejrzeć. Zawstydzony
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#36
Niestety w tym roku Polskiej ekipy na WAC chyba nie będzie.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#37
A Ty masz indemauri? Czy tez będziesz chciał?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#38
(05-02-2020, 18:20 PM)tatakuby napisał(a): A Ty masz indemauri? Czy tez będziesz chciał?
Też będę chciał.
Napisałem do Krzysztofa Małańczyka w sprawie Teleogramma ale na razie nie odpisuje.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#39
(05-02-2020, 20:20 PM)Mario 81 napisał(a):
(05-02-2020, 18:20 PM)tatakuby napisał(a): A Ty masz indemauri? Czy tez będziesz chciał?
Też będę chciał.
Napisałem do Krzysztofa Małańczyka w sprawie Teleogramma ale na razie nie odpisuje.

Nie dziwie się, te ryby prawie są nie do zdobycia. Tak jak napisałeś o T. brichardi były, było ich mało i odrazu znikły. Co do innych Teleogramma jest podobnie.
Guianacara sp. Jatapu, Aequidens metae, Apistogramma borellii, Stomatepia pindu, Limbochromis robertsi, Enigmatochromis lucanusi, Pelvicachromis sacrimontis, Lamprologus multifasciatus, Paretroplus kieneri, Amatitlania altoflava, Trichogaster trichopterus wf, Betta sp. Montoi, Erpetoichthys calabaricus, Dormitator lebretonis

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#40
(05-02-2020, 20:20 PM)Mario 81 napisał(a):
(05-02-2020, 18:20 PM)tatakuby napisał(a): A Ty masz indemauri? Czy tez będziesz chciał?
Też będę chciał.
Napisałem do Krzysztofa Małańczyka w sprawie Teleogramma ale na razie nie odpisuje.

To zgłosi się do mnie jakby co.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości