• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Orthochromis indermauri

#1
Kolejny przedstawiciel z rzeki Lufubu, występujący wraz Telmatochromis sp. Lufubu. Jeden z ładniej ubarwonych Orthochromis, choć to kwestia gustu. Ryby te są gębaczami, nie wiele mogę powiedzieć o ich zachowaniu bo mam je dopiero chwilę, kilka miesięcy. Na pewno ruchliwe, dosyć zaczępliwe i żarłoczne. 

Tak wyglądały na początku

   

A tera powoli się wybarwiają, to pełni kolorów im jeszcze daleko

   

   

   

   
Guianacara sp. Jatapu, Aequidens metae, Apistogramma borellii, Stomatepia pindu, Limbochromis robertsi, Enigmatochromis lucanusi, Pelvicachromis sacrimontis, Lamprologus multifasciatus, Paretroplus kieneri, Amatitlania altoflava, Trichogaster trichopterus wf, Betta sp. Montoi, Erpetoichthys calabaricus, Dormitator lebretonis

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
SzBDR.... Big Grin

Godowe ubarwienie mają dopiero świetne!
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Brzydal

   
Guianacara sp. Jatapu, Aequidens metae, Apistogramma borellii, Stomatepia pindu, Limbochromis robertsi, Enigmatochromis lucanusi, Pelvicachromis sacrimontis, Lamprologus multifasciatus, Paretroplus kieneri, Amatitlania altoflava, Trichogaster trichopterus wf, Betta sp. Montoi, Erpetoichthys calabaricus, Dormitator lebretonis

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Zapomniałem się pochwalić że jakiś czas temu dostałem w prezencie od Sendoga ryby które kiedys chodziły mi po głowie podczas spotkania WAC. Widać trzeba było prezentu abym miał je u siebie. Ryby spełniły moje oczekiwania i sa bardzo ciekawe w obserwacji. Od początku tak kolorowo nie było , ponieważ zbyt dużo miejsca w akwarium dawało możliwość dość dużej dominacji jednego z samców. Jednak po wypełnieniu tylnej części baniaka anubiasem , agresja się uspokoiła i w baniaku poza zwykłym przeganianiem nie widzę nic niepokojącego. Co najważniejsze dominant nie jest już dominantem i jeszcze dwa inne samce są również wybarwione i mogą sobie na więcej pozwolić. Jak co niektórzy zauważą jedna z samic nosi młode w pysku , myślę że już około czterech tygodni.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Gratki Łojcze, Afryka jest Ci pisana.

P.S.
Dobre fluidy z anubiasa je uspokoiły... Smile
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Napisz coś więcej o zbiorniku i wymaganiach ryb. To jest ten zbiornik 175 l co kiedyś opisywałeś?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Tak to jest zbiornik 90x50x40 (chyba albo 85x50x40) Big Grin . Ryby trzymam na głogowskiej kranówie która ma na wyjściu 7,5 ph. Ryby są w zbiorniku nieogrzewanym i jak nie było upałów miały temperaturę około 23/24 stopni. Karmie je na zmianę , tj; w jeden dzień roślinne płatki z dużą ilością spiruliny , na drugi dzień mrożonki typu oczlik , wodzień lub artemia i rozwielitka. Co mnie zaskoczyło , nie chętnie jedzą mixa z krewetek i groszku , ale jak nie wpada do akwarium nic innego po dniu głodówki to i to skubią.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Fajne, jaki masz uklad w takim zbiorniku? Trzeba trzymac w grupie, czy mozna pare (w jakim zbiorniku)?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Ja sie nie znam Zawstydzony dostałem te ryby i na razie tak je trzymam Wink
Ale uważam że bardziej w grupie będą się lepiej czuły i mysle ze mój baniak jest dla nich za mały , znaczy się "mógłby być większy" 
układ mam najprawdopodobniej 4+2.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
(07-08-2018, 18:32 PM)tatakuby napisał(a): Ja sie nie znam Zawstydzony dostałem te ryby i na razie tak je trzymam Wink
Ale uważam że bardziej w grupie będą się lepiej czuły i mysle ze mój baniak jest dla nich za mały , znaczy się "mógłby być większy" 
układ mam najprawdopodobniej 4+2.

Mam mocne postanowienie, ze bede kiedys mial zbiornik 260 l na afryke rzeczna (czytaj nie jeziora). Bardzo mi sie podobaja.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości