• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Orthochromis indermauri

#31
(01-01-2019, 21:28 PM)Papja napisał(a): 120cm na haremik wystarczy, jak myślicie chłopaki Tongue?
Skoro na dyski ci wystarcza 120cm to i na indemauri będzie okey.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#32
Samica Wink
   
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#33
Jak tam rybki,masz je jeszcze.
Tak się zastanawiam czy udałoby się je połączyć z teleogramma sp. w baniaku o dnie 210x65? Myślę nad akwarium w którym byłyby powiedzmy po 6szt przedstawicieli obu gatunków + kilka rozpraszaczy w postaci Raiamas lub Opsaridium + ewentualnie M. batesi. Ma to rację bytu?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#34
Mario ogólnie rzecz biorąc moja wypowiedz to spekulacja. Ponieważ indemauri mam od początku same w baniaku (dodam nie za dużym) i ciężko jest ci doradzić. Aczkolwiek bardzo fajne dno chcesz im zapewnić i w sumie mogłoby to się udać. Oba gatunki są szybkie i charakterne także może być ciekawie. Myśle ze najważniejszym warunkiem jest stworzenie odpowiednich rewirów z kamieni.
Osobiście wydaje mi się do bardzo fajny pomysł i z chęcią chciałbym takie połączenie zobaczyć.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#35
Dziękuję. I chyba spróbuję jeśli uda mi się skądś wyczarować te gatunki. Do tej pory miałem T. depressum od Sendoga, ale niestety miałem strasznego pecha i pośród 7 ryb była tylko jedna samica,którą zamęczyły samce. Teraz poluję na T. brichardi ,ale to jak szukanie igły w stogu siana. Widziałem ją tylko raz w Tropicwater i rozeszły się w mgnieniu oka,zanim zdążyłem skontaktować się człowiekiem który sprowadzał mi ryby. Podejrzewam,że w przypadku Opsaridium będzie taki sam problem.
A może ktoś z szanownych kolegów z forum wybiera się w tym roku na WAC i tam mógłby się rozejrzeć. Zawstydzony
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#36
Niestety w tym roku Polskiej ekipy na WAC chyba nie będzie.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#37
A Ty masz indemauri? Czy tez będziesz chciał?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#38
(05-02-2020, 18:20 PM)tatakuby napisał(a): A Ty masz indemauri? Czy tez będziesz chciał?
Też będę chciał.
Napisałem do Krzysztofa Małańczyka w sprawie Teleogramma ale na razie nie odpisuje.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#39
(05-02-2020, 20:20 PM)Mario 81 napisał(a):
(05-02-2020, 18:20 PM)tatakuby napisał(a): A Ty masz indemauri? Czy tez będziesz chciał?
Też będę chciał.
Napisałem do Krzysztofa Małańczyka w sprawie Teleogramma ale na razie nie odpisuje.

Nie dziwie się, te ryby prawie są nie do zdobycia. Tak jak napisałeś o T. brichardi były, było ich mało i odrazu znikły. Co do innych Teleogramma jest podobnie.
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#40
(05-02-2020, 20:20 PM)Mario 81 napisał(a):
(05-02-2020, 18:20 PM)tatakuby napisał(a): A Ty masz indemauri? Czy tez będziesz chciał?
Też będę chciał.
Napisałem do Krzysztofa Małańczyka w sprawie Teleogramma ale na razie nie odpisuje.

To zgłosi się do mnie jakby co.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości