• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Vieja maculicauda

#1
Witam wszystkich :-) Czy mogę poprosić o linki do jak najobszerniejszego opisu gatunku Vieja maculicauda? Przeszukałem forum, znalazłem info ogólne o pielęgnicach Ameryki Centralnej, karmieniu, biotopie itp. Brak mi info co do twardości i ph wody. Patrząc na inne gatunki tolerują dość szeroki zakres - chciałbym się jednak upewnić ;-) Dziękuję wzystkim za odpowiedzi.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Proszę bardzo,choćby tu: https://akwa-mania.mud.pl/ryby-i-rosliny...culicauda/ ,lub tu: http://www.seriouslyfish.com/species/vieja-maculicauda/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
No te dwa opisy to znalazlem :-P i czytalem. Nie sa one jednak jakies szałowe. Ktoś próbował trzymać parę tych ryb w 240l? Moja para ma obecnie 2 lata i 22 cm dlugosci. Kupilem te ryby kilka dni temu do czesci wodnej terrarium dla bazyliszka. Hodowca zapewniał mnie, że 240l bedzie dla tych ryb ok, w niektorych opisach w necie tez znalazlem taka informacje. Faktycznie na ta chwile wszystko pasuje jednak dorosle maja blisko 40cm. Czy akwarium nie bedzie finalnie zbyt male? Ph ... faktycznie toleruja tak szeroki zakres? Kuerujac sie tymi opisami spokojnie mozna hodowac te ryby na mojej kranowce w dodatku bez grzslki oraz karmic wszelka zielenina z mojego ogrodu po sparzeniu/ugotowaniu + dodatek larw owadow i suchego. Jesli tak jest i nic nie pokrecilem dla mnie bajka, jedynie litrarz mnie niepokoi ;-)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
240L to za mało dla ryby która będzie mieć blisko 40cm. Koniec, kropka i amen w pacierzu.
660L - CA
525L - SA
375L - CA
240L - AUS
200L - CA
185L - CA
77L - TAN
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Dlatego pytalem o porzadny opis ;-) W przygotowaniu jest akwa 200cm dlugie jako czesc wodna terrarium. Tez Ameryka Centralna. Do tego moge wpuscic cos mniejszego np. Niebieskołuskie a te karpie przelozyc do wiekszego. Poki co wydaja sie miec dosc miejsca. Z drugiej strony opis opisem a rzeczywista wielkosc doroslych to czasem dwie rozne sprawy...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
pH od 7 do 8,5, GH od 10 do 100 to będzie dla nich optimum :-) Potrafią wpływać do słonych wód ale to tylko przystosowanie, a nie konieczność.

Co do wielkości to zależy od możliwości, jakie im się da, a tym pięknym rybom warto zapewnić jak jak największe. Tak czy siak 240 L to wierutna bzdura, którą będzie wciskał każdy sprzedawczyk.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Szkoda, ze ta bzdura co do litarzu wystepuje w bardzo wielu opisach w necie Undecided Podobnie kwestia wielkosci... zakres 27-40cm zaleznie od opisu gatunku. Szkoda, ze tak to wyglada. W kazdym razie 200cm w przygotowaniu.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Taka natura internetu. Arapaima też bywa opisywana jako rybka akwariowa ;-)
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
(02-06-2018, 21:06 PM)forrel napisał(a): Szkoda, ze ta bzdura co do litarzu wystepuje w bardzo wielu opisach w necie Undecided Podobnie kwestia wielkosci... zakres 27-40cm zaleznie od opisu gatunku. Szkoda, ze tak to wyglada. W kazdym razie 200cm w przygotowaniu.

Bzdura nie bzdura.. Nigdy nie przestawaj samemu myśleć. Logika przeczy w tym przypadku opisowi. 200 cm to i tak za mało dla tych ryb.  Uwierz mi, że jest to niewiele. Widziałem nie raz przyspieszenie C. pearsei w swoim i jakby miało 4m też by jej było za mało miejsca.
pozdrawiam
Marcin!
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Pochwal się zdjęciami ryb:-)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości