• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Satanoperca daemon

#1
Witajcie.
Para Satanoperca daemon doczekała się  larw (mniejmy nadzieję że będzie to szło w dobrym kierunku.? 
A tak do rzeczy ryby przekopały całe akwarium kratery,nic z tego nie robiłem do momentu gdy ryby zmieniły sie kolorystycznie.Potem wzrosła czujność samca  atakował nawet swój cień! W kraterze pojawiła sie gromadka żwirku które pilnowały i natleniały na zmiane. Po 3 dniach para postanowiła przenieść zawartość i moim oczom ukazały sie larwy. Co do filmu  to krótkie 5sekund jak samica przenośni larwe( ta jasna kropeczka  co wyrzuciła z pyszczka).  słaba jakość ale to tylko huawei? 



 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Wow! Gratuluję!
Jak dasz radę to wrzuć fotę całego, przekopanego baniak Smile
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Gratulacje Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Gratulacje !! Bardzo trudno jest doprowadzić demony do tarła pomimo tego, że często wygląda aby się do tego zabierały, przekopywanie, wzajemne imponowanie , zaloty - to widzi się często ale samo złożenie ikry już nie.  Pomogło na pewno podłoże żwirowe..

Opowiec coś więcej o samym akwarium.. Litraż, woda, wystrój, obsada ..Smile

Czy załatwiłeś już sobie ten żywy pokarm ..Smile
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Czekam na dalszy rozwój bo wujek ślepy i dobrze nie widzi to mój kolega to nie krzyczcie na niego za mocno Smile po tym jak zdradzi szczegóły bo sam jestem na niego zły że tyle czasu nie może się zebrać żeby odpalić im poczciwy baniak.....

[5120L] Moja Mała Natura ClearWater
[5120L] Moja mała natura ClearWater (w trakcie tworzenia) Smile
Przeszłość ....
[1080L] Moja mała natura BlackWater ( https://www.facebook.com/1080Lmojamalanaturablackwater )
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
(21-05-2018, 08:34 AM)galimedes napisał(a): Gratulacje !! Bardzo trudno jest doprowadzić demony do tarła pomimo tego, że często wygląda aby się do tego zabierały, przekopywanie, wzajemne imponowanie , zaloty - to widzi się często ale samo złożenie ikry już nie.  Pomogło na pewno podłoże żwirowe..

Opowiec coś więcej o samym akwarium.. Litraż, woda, wystrój, obsada ..Smile

Czy załatwiłeś już sobie ten żywy pokarm ..Smile

czytając twoje posty i rozmawiając z TomaszBlackWater postanowilem dodać szczypte żwirku coś około 4kg . Akwarium niestety tylko 200litrów w którym pływa ta para i 4 młode skalarki które uratowałem przed padnieciem z jednych "ala"sklepów akwarystycznych . Wode podmieniam co 2 dni w ilości 40-50l plus dolewam tą co odparuje. Wystrój to nie tylko korzenie z drzew ale i z roślin które rosną nad taflą. Tak  już jest zapas karmy?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(21-05-2018, 12:10 PM)TomaszBlackWater napisał(a): Czekam na dalszy rozwój bo wujek ślepy i dobrze nie widzi to mój kolega to nie krzyczcie na niego za mocno Smile po tym jak zdradzi szczegóły bo sam jestem na niego zły że tyle czasu nie może się zebrać żeby odpalić im poczciwy baniak.....

[5120L] Moja Mała Natura ClearWater

Wujek jak chcesz to odstąpię Ci swoją wizytę u okulisty?  każde słowa przyjmę na klatę i wysłucham z uwagą.Wujek może nie będę pisał czemu co i jak  na forum .Może określe to tak Lipton !!  Ale staram sie to nadrobić.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Przyjadę to sobie wszystko wyjaśnimy haha Smile odpalaj baniak!

[5120L] Moja Mała Natura ClearWater
[5120L] Moja mała natura ClearWater (w trakcie tworzenia) Smile
Przeszłość ....
[1080L] Moja mała natura BlackWater ( https://www.facebook.com/1080Lmojamalanaturablackwater )
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
(21-05-2018, 16:53 PM)TomaszBlackWater napisał(a): Przyjadę to sobie wszystko wyjaśnimy haha Smile odpalaj baniak!

[5120L] Moja Mała Natura ClearWater

przymiarki jakieś są!
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Dziś widzę zmianę w ułożeniu żwiru  jest to jedna pojedyncza warstwa i ryby nadal pilnują i natleniają  na zmianę
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości