• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Heros efasciatus red

#1
Heros efasciatusm red mam rowniez od paru dni dobrana para ma okolo 2 lat,samiec to ten bardziej czerwonawy,samica mniej,troche ale rowniez jest piekna.



[img][Obrazek: dsc0170minifoto.jpg][/img]
[img][Obrazek: dsc0161minifoto.jpg][/img]
[img][Obrazek: dsc0157minifoto.jpg][/img]
[img][Obrazek: dsc0145minifoto.jpg][/img]
[img][Obrazek: dsc0142minifoto.jpg][/img]
[img][Obrazek: dsc0111minifoto.jpg][/img]
[img][Obrazek: dsc0097minifoto.jpg][/img]
[img][Obrazek: dsc0080minifoto.jpg][/img]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Piękne Smile swojego czasu polowałem na takie, niestety nie udało się ale jestem zadowolony z moich green i gold Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Jeszcze pare fotek jestem troche zdziwiony bo sa dopiero 4 dni a juz robia to co widac na zdjeciach niestety pozostali moi podopieczni bardzo sie zainteresowali i narazie daly spokoj,szkoda ze nie mam drugiego akwa chetnie bym je przeniosl,no niestety moze kiedys.Jedno co mnie w nich zlosci to to ze wyzywaja sie na roslinach,szkoda bo np.uaru wiem ze chociasz zje je ze smakiem i nie bedzie szkoda a sewerum tylko poszarpie.



[img][Obrazek: dsc0052minifoto.jpg][/img]
[img][Obrazek: dsc0053minifoto.jpg][/img]
[img][Obrazek: dsc0057minifoto.jpg][/img]
[img][Obrazek: dsc0058minifoto.jpg][/img]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Para w trakcie tarła. Ikra, niestety, była niecałą dobę. Było to ich pierwsze tarło.
Macie jakieś doświadczenia w rozmnażaniu tej odmiany?
Jak powinna brzmieć jej nazwa?

Pozdrawiam,
Darek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Dawno mnie nie bylo niestety nowy laptopik pad i byl w reklamacji.Co do tych pieknosci to skladaly u mnie ikre odkad ja przywiozlem z jakies 6 razy niestety ikra sie robila biala po paru dniach po czym cala plesniala prawdopodobnie woda, wiem ze mialy juz pare razy odchowaly mlode przed moim zakupem.Zobaczymy samiec znowu szaleje samica poturbowana przez niego ale widze ze sie znowu przelamuje tymbardziej ze po przeprowadze troche stresu sie najadly,Co do nazwy sam mialem klopoty troche szperalem na necie i pytalem sie na forum angielskim powiedzieli ze taka jest nazwa ryb,pozatym tam kolega z tego forum Practical Fishkeeping ktory je hoduje potwierdzil to wiec tak wpisalem.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Na pewno nie jest to H. efasciatus. Gdzie Ci tak potwierdzili?, podaj link jeśli możesz.
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Zaraz, Kuba. To przecież może być forma hodowlana efasciatus, no chyba, że coś mi umknęło?
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
(10-05-2012, 21:56 PM)piotrK napisał(a): Zaraz, Kuba. To przecież może być forma hodowlana efasciatus, no chyba, że coś mi umknęło?

Ja nigdzie takiej informacji (rzetelnej)nie znalazłem, nie wiem może się mylę. Sam chciałbym dojść do konkretnych informacji. Podobnie zresztą jest z H. sp. 'red shoulders' którego większość nazywa efasciatus. Porąbane z tymi Herosami Smile
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Z tego co mi wiadomo to H. efasciatus posiada 2 formy barwne.
Green - naturalną i Gold - hodowlane, efekt selekcji.
To normalne, że ludzie próbowali uzyskać jak najlepsze barwy i tak z Goldów wyszły "super redy", które czasem nazywają "Red Gold"

Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości