Odpowiedz 
Apistogramma trifasciata - dobór
09-05-2018, 20:55 PM
Post: #1
Apistogramma trifasciata - dobór
Witam.

Od jakiegoś czasu próbowałem zdobyć a. trifasciata do akwarium 70x30x30. W końcu udało się, ale nie obyło się bez problemów.
Na 10szt. 7 zdechło w sklepie, z pozostałych 3 (przyniesionych do domu), zdechła jedna samica, pozostała para miała młode, z których odchowałem jedną samicę.
Mam dwa takie zbiorniki i zaaranżowałem je właśnie pod takie ryby - gałęzie, korzenie, liście szyszki, piaszczyste podłoże, w patykach wstawione łupiny kokosa w taki sposób, aby można było obrać rewiry.
Posadziłem w jednym "krzaczaste" rośliny, aby tworzyły kryjówki dla ryb, w drugim - bardziej ascetycznym - pływa tylko wąkrotka na tafli i oświetlenie jest raczej niezbyt intensywne. Akwaria dojrzałe, w jednym pracuje kubełek, w drugim duży filtr gąbkowy. W jednym pływa stadko bystrzyków amandy i kilka rodostomusów, w drugim stadko neonów simulansów. Woda miękka (do 5 GH), pH w granicach 6,6-6,8, temperatura ok. 26-27*C.

No i mam problem z doborem pielęgniczek. Udaje mi się np. kupić 4 sztuki, z wyglądu samice, ale różnie z tym bywa jak ryby są młode. Obecnie mam wybarwionego ładnie samca oraz na pewno dwie samice. Z pozostałej dwójki jeden raczej jest samcem, co do drugiej ryby nie mam pewności.

Jak to wygląda w przypadku pielęgniczek trójpręgich? Wiem, że u młodych sztuk można pomylić płeć, ale chodzi mi o trzymanie ich.
Miałem przypadki, kiedy próbowałem trzymać np. samca i dwie samice (w tym przypadku jedna samica nagle zniknęła - nie znalazłem trupka, a że akwaria mam w regale, nie wiem, czy nie wyskoczyła gdzieś poza regał).
Jak je pozyskiwać i łączyć mając dwa przygotowane akwaria? Czego unikać, gdzie popełniam błąd?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Ogłoszenia budowlane Warszawa Katalogseo24.pl Linki - SEO 24 Katalog SEO Katalog seo Katalog stron GREEN Katalog SEO seo katalog Polski Akwa Ranking Web Hosting By Arvixe