• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [96L] Hemichromis lifalili "Moanda"

#1
Czesć jestem Kasia to mój pierwszy post i pierwsze założone samodzielnie przeze mnie akwarium. Proszę o ocenę i uwagi.  To akwarium to zbiornik tymczasowy dla dorastającej grupy czerwieniaków

Akwarium 96 litrów (80x30x40)
filtr wewnętrzny chińczyk  800l/h
grzałka Atman 150W

Rośliny: Vallisneria spiralis, Nymphea lotus, Ceratopteris thalictroides, Anubias barteri

Ryby: 7x Hemichromis lifalili "Moanda"


Załączone pliki Miniatury
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Fajny baniak, tylko musi zarosnąć, zwłaszcza żeby zastawić ten cudnej urody filtr Smile Piszesz, że zbiornik tymczasowy dla grupki - jakaś parka tam zostanie?
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
No ja też bym ten filtr na miesiąc przeniósł w inne miejsce akwarium, a w ten lewy róg wsadził hamburga
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Pojawiły się centralne plamki

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Pozmieniało się trochę. Jak już nietórzy wiedzą od pewnego czasu w akwa pływa tylko jeden samiec. Dobrała się para, pozostałę oddałem wraz z młodymi wspomnianej dobranej pary. Niestety musiałem na pare dni przełożyć parę do kostki 30x30 i wyjechać, po powrocie zastałem samice martwą. Było to niedługo po nieudanym tarle po którym relacje miedzy rybami nieco się pogorszyły. Przełożenie ich wtedy do tak małego akwa okazało sie być katastrofalne w skutkach. Na szczęście młode odchowują się u Sneipasa więc za niedługo będe miał nową samiczke. Na ten moment akwarium z samotnym samcem wygląda tak:


Załączone pliki Miniatury
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Liście magnolii rozpadną się pewnie zanim doczekasz się odpowiednio dużej samicy gotowej do tarła.....
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Ostatnia aktualizacja była niespełna rok temu w drugiej tymczasowej odsłonie na tymczasowym mieszkaniu jako jedyne akwarium które nam pozostało. Teraz na nowym mieszkaniu zaczynamy odbudowywać się akwarystycznie. Tym razem 96-stke urządziliśmy razem, na spokojnie. Do niedawna samiec pozostawał nadal w baniaku sam, ostatnio doszła samiczka. Traktowałem wpuszczenie maleńkiej samiczki jako dziki eksperyment ze znikomą szansą powodzenia. O dziwo jednak po paru dniach ganiania samiczki sytuacja się uspokoiła. Idealnie nie jest ale większość czasu jest spokój, zdarza się rybom pływać razem i spodziewam się że niebawem uda się doczekać tarła.

Tak poza tym to ten baniak z założenia miał być zbiornikiem tymczasowym, bo jak to 80x30 dla Hemichromis. To maleńka powierznia dna jeszcze mniejsza niż w standardowej 112. Teraz jednak uważam że 80x30 jest dla pary H. cf. lifalili 'Moanda' wystarczające na zbiornik docelowy (a to czyni z nich jeszcze fajniejszą "afrykańską pielęgniczkę").


Załączone pliki Miniatury
       
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Rzeczywiście, powierzchnia dna bardzo mała. Trzymam kciuki za udane tarło, bo po nieudanym będziesz pewnie musiał ratować samicę...
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Fajnie zagracony baniak. Moze też się przyzwyczję zamiast walczyć z tym co porasta korzenie i inne rzeczy Smile Trzymam kciuki za nowożeńców.  Sam wiem ile nerwów kosztuje szukanie nowej żony dla wdowca i życzę żeby finał był pomyślny jak z moimi P. teaniatus.

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Zagracony fajnie, ale to co porasta to w dużej części sinice, co już jest mniej fajne w takiej ilości.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości