• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Nowe akwarium po latach

Sęk w tym, że chodzi o ciężar całkowity - łącznie z szafką i pokrywą. Zamierzam skonsultować się jeszcze z jakimś innym architektem, tylko muszę wyciągnąć papiery że spółdzielni. Ten architekt mówił z pamięci i miałem wrażenie, że chce się mnie jak najszybciej pozbyć.
Dopuszczam opcję, że zrezygnuję że skalarów (nie rozmawiałem o tym jeszcze z żoną) i być może pójdę w długość zamiast głębokości i wysokości, ale to nie to co chciałem Sad
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(03-09-2018, 10:33 AM)Ghost napisał(a): No i mam problem Sad
Rozmawiałem z architektem i stwierdził, że nie mogę postawić nic cięższego niż 250 kg
Masz tam drewniany strop?
Po co stawiasz mur z pustaków i dodatkowo obciążasz strop? Czemu nie postawisz akwarium na szafce/stoliku drewnianym czy z płyt? Przecież to tylko 300l. Nawet jeśli po zalaniu wraz z dekoracjami będzie ważyć z 450kg to jeśli postawisz przy ścianie (najlepiej w kącie) a nie na środku pokoju to nic nie powinno się stać.
Co to za obciążenie 250kg? Strach lodówkę i kuchenkę wnosić Wink U mojej ciotki w bloku z wielkiej płyty komoda z porcelaną z 800kg waży jak nic. A ma ich kilka....
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(03-09-2018, 11:06 AM)dzikakuna napisał(a): Masz tam drewniany strop?
Po co stawiasz mur z pustaków i dodatkowo obciążasz strop? Czemu nie postawisz akwarium na szafce/stoliku drewnianym czy z płyt? Przecież to tylko 300l. Nawet jeśli po zalaniu wraz z dekoracjami będzie ważyć z 450kg to jeśli postawisz przy ścianie (najlepiej w kącie) a nie na środku pokoju to nic nie powinno się stać.

Szafka z Ytonga z uwagi na koszty. Nie wydaje mi się, żeby była dużo cięższa od płyty a jest dużo tańsza. Z szafkę meblową miałem oferty od 700zł w górę.
Akwarium ma ostatecznie stanąć równolegle do ściany nośnej, przy samej ścianie, ale mniej więcej w połowie pokoju.

(03-09-2018, 11:06 AM)dzikakuna napisał(a): Co to za obciążenie 250kg? Strach lodówkę i kuchenkę wnosić Wink U mojej ciotki w bloku z wielkiej płyty komoda z porcelaną z 800kg waży jak nic. A ma ich kilka....
Nie mówiąc o wannie z wodą i mną (ponad 100kg) w środku Wink
Sam tego nie rozumiem, dlatego będę rozmawiał z innym architektem /konstruktorem. Tak jak pisałem - miałem wrażenie, że człowiek chciał mnie po prostu spławić.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
250 kg, to szałas w lesie, zrobiony z desek, ma taką nośność. Big Grin
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Gorzej - 250kg/m^2
Akwarium zajmuje powierzchnię 0,6m^2 więc maksymalna waga wynosi 150kg. Czyli jak się z żoną przytulimy to lądujemy u sąsiadów Wink

Edycja: na środę jestem umówiony na rozmowę z inną osobą. Zobaczymy co się uda uzyskać.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(03-09-2018, 10:33 AM)Ghost napisał(a): No i mam problem Sad
Rozmawiałem z architektem i stwierdził, że nie mogę postawić nic cięższego niż 250 kg
Zmień architekta.... Szczerze na ludzki rozum pomyśl nie mógłbyś zaprosić dwóch kolegów po 100kg i koleżanki którzy mogli by stanąć blisko siebie bo co spadną do sąsiada? Paranoja Tongue..... kolejny przykład nie jednokrotnie na małychy powierzchniach podstawy mamy okropnie ciężkie meble i też nic się nie wali i do tego nikt architekta nie wzywa Smile

[5120L] Moja Mała Natura ClearWater
[5120L] Moja mała natura ClearWater (w trakcie tworzenia) Smile
Przeszłość ....
[1080L] Moja mała natura BlackWater ( https://www.facebook.com/1080Lmojamalanaturablackwater )
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Zmieniłem. W środę mam rozmowę z Konstruktorem. Czekam na papiery od spółdzielni.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Stawiaj bez problemu Smile ja u siebie będę miał w sumie na gotowo około 7,5 tony i się nie martwię

[5120L] Moja Mała Natura ClearWater
[5120L] Moja mała natura ClearWater (w trakcie tworzenia) Smile
Przeszłość ....
[1080L] Moja mała natura BlackWater ( https://www.facebook.com/1080Lmojamalanaturablackwater )
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Małymi kroczkami, ale do przodu. Udało mi się znaleźć konstruktora, który mnie nie zlał, tylko zajął się tematem. Akwarium 300l, 120x50x50 może spokojnie w moim mieszkaniu stanąć, tylko część obciążenia muszę przenieść na ścianę nośną (w łatwy sposób). Konsultacje były na dodatek gratis. Jak będę potrzebował, to papierek też dostanę (to już odpłatnie)

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
No i fajnie. Wrzucaj update'y
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości