• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Nowe akwarium po latach

Tylko jak będziesz robił kaseciaka to nie oszczędzaj na grubości formatek (5mm to minimum lepiej 8-10mm), większa grubość to większa sztywność i większa powierzchnia styku do klejenia, niestety trudniej się przycina, więc najlepiej zamów jak najwięcej elementów już dociętych na wymiar.
Chyba, że masz możliwość ładnego przycinania...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Zamówię już docięte (2 zestawy na wszelki wypadek) razem z materiałem na pokrywę
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Z placu boju - jeszcze wyrównać kolumny (szlifowanie kilku milimetrów) i biorę się za obudowę Smile    
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Szybkie pytanie Smile
Jakiej granulacji piasek zamówić? Będę zamawiał od Retne i do wyboru mam 0,5mm albo 0,5 - 1,2 mm.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
0,5-1,2 mm.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Dzięki Smile
No to lecę z kolejną aktualizacją.

1. Korzenie zamówione od gurami1 (olcha) + do tego będą gałęzie wierzby mandżurskiej.
2. Piasek zamówiony od Retne
3. Filtr to będzie zamknięty w kasetę HMF. Do kasety do) ożę jakieś złożę biologiczne i grzałkę a w późniejszym etapie torf.
Jako silnik mam Hydor Pompa Pico Evolution 1200 1120l/h. Filtr będzie mniej więcej na środku tylnej ściany. Na wyjściu chcę zamontować trójnik - część wody szła by na deszczownię i od razu wracała do akwarium. Druga nitka będzie szła do hydroponiki w pokrywie i wracała z drugiej strony. Zastanawiam się czy też przez deszczownię.

Przymierzam się teraz do robienia pokrywy i tu mam kolejne pytania.
1. W pokrywie będą moduły Samsunga. Ile kupić i jakich?
2. Moduły chcę podpiąć do sterownika (zmierzch, świt, oświetlenie nocne). Którego sterownika użyć? Zastanawiam się nad dwoma - albo TC421 albo najnowszy Led Dimmer Pro. Sterownik HdwaO ma jednak za mało funkcji Wink

Z góry dziękuję za kolejne podpowiedzi.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(11-01-2019, 10:57 AM)Ghost napisał(a): Dzięki Smile
No to lecę z kolejną aktualizacją.

1. Korzenie zamówione od gurami1 (olcha) + do tego będą gałęzie wierzby mandżurskiej.
2. Piasek zamówiony od Retne
3. Filtr to będzie zamknięty w kasetę HMF. Do kasety do) ożę jakieś złożę biologiczne i grzałkę a w późniejszym etapie torf.
Jako silnik mam Hydor Pompa Pico Evolution 1200 1120l/h. Filtr będzie mniej więcej na środku tylnej ściany. Na wyjściu chcę zamontować trójnik - część wody szła by na deszczownię i od razu wracała do akwarium. Druga nitka będzie szła do hydroponiki w pokrywie i wracała z drugiej strony. Zastanawiam się czy też przez deszczownię.

Przymierzam się teraz do robienia pokrywy i tu mam kolejne pytania.
1. W pokrywie będą moduły Samsunga. Ile kupić i jakich?
2. Moduły chcę podpiąć do sterownika (zmierzch, świt, oświetlenie nocne). Którego sterownika użyć? Zastanawiam się nad dwoma - albo TC421 albo najnowszy Led Dimmer Pro. Sterownik HdwaO ma jednak za mało funkcji Wink

Z góry dziękuję za kolejne podpowiedzi.
Ja mam TC420 od 1,5 roku i się sprawdza. Łatwo programuje się z komputera. Po zaprogramowaniu kilku programów można z urządzenia zmienić program. Mój ma cztery kanały, na razie korzystam z dwóch.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Ktoś jeszcze podpowie? Kilka pytań mi zostało Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Co do modułów:
Ja do zbiornika 200x55x65h kupiłem 20szt modułów Samsunga "Cool white" (takie oznaczenie miały na aliexpress), czyli zimne, do tego 5szt modułów czerwonych i 5szt niebieskich. Generalnie jakoś super jasno nie jest (ależnie od gustu), ale rośliny na tym rosną bez problemów. Te szybkorosnące zasuwają jak zwariowane. Nadmienię jednak, że mam jeszcze zamontowane dwie lampy retro-fit Aquaela i włączam je na weekend żeby zbiornik cieszył oko domowników.

Co sterownika, to Ci nie pomogę. Ja mam po prostu podpięte do zasilaczy do taśm ledowych (jeden chyba o mocy 20w a drugi 30w) i pod włącznik czasowy.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Dzięki. Na ten moment zamówiłem 12 RGB i 5 biały zimny 11000K
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości